W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Sztuka na Giełdzie" - nabór projektów

"Sztuka na Giełdzie" - nabór projektów
14.09.201211:08

Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry" zaprasza do zgłaszania swoich pomysłów na stoiska, prace, obiekty, happeningi, interwencje, etc.
Projekty powinny w sposób twórczy odwoływać się do tematyki giełdy. Twórców nie obowiązują żadne ograniczenia gatunkowe, co oznacza, że mogą się zgłaszać artyści poruszający się w dowolnych obszarach działalności artystycznej. Akcja odbędzie się 14 października 2012 roku w Lublinie. Giełda to organizowane w ustalonym miejscu i czasie spotkania handlowe, na których sprzedawane są ściśle określone towary po cenach ogłoszonych w codziennych notowaniach. Transakcje na giełdach zawierane są zgodnie z obowiązującym regulaminem, między członkami giełdy pośredniczącymi w zawieraniu transakcji. Giełdy to miejsca specyficzne, w których można kupić niemalże wszystko: od nasion i skarpet po ogromne maszyny rolnicze i auta. Z socjologicznego punktu widzenia jest to również miejsce spotkania mieszkańców wsi i miasta, obcokrajowców i Polaków. Wydaje się jednak, że wspólnym mianownikiem zdecydowanej większości ludzi odwiedzających tego typu miejsca i poszukujących towarów po wyjątkowo okazyjnych cenach jest stosunkowo średni status majątkowy oraz niskie zorientowanie na kulturę wysoką i sztukę. Wobec powyższego Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry" wraz z wyłonionymi w ramach konkursu twórcami chce podjąć próbę spektakularnej artystycznej interwencji na największej lubelskiej giełdzie. Przedsięwzięcie stawia sobie za zadanie poruszenie szeregu różnych problemów społeczno – kulturowych dotyczących przestrzeni takich jak giełdy. Zależy nam na konfrontacji artysty z całkowicie nieprzygotowanym odbiorcą i obserwacji jej rezultatu. Żywimy nadzieję, że każdy człowiek może uczestniczyć w kulturze i być jej odbiorcą, trzeba jedynie do niego wyjść i go zainteresować, pokazać, że życie nie polega jedynie na zajmowaniu się codziennymi sprawami bytowymi. Chcemy również sprawdzić, czy w takiej przestrzeni będzie popyt na wartościową (eksperymentalną) sztukę, czy może nie ma dla niej tam miejsca? Zgłoszenie powinno zawierać: 1. Nazwę projektu 2. Opis pomysłu (na instalację, akcję, realizację) o maksymalnej objętości w granicach rozsądku. Szkice/wizualizacje pomysłu – jak najbardziej. 3. Informacje o autorze/autorce/autorach/autorkach – mogą zawierać linki do stron, portfolio, wcześniejszych realizacji etc. 4. Rider techniczny – jaki sprzęt wymagany jest do realizacji pomysłu, oraz ewentualne wymagania co do aranżacji przestrzeni. 5. Kosztorys realizacji pomysłu: materiały – z zastrzeżeniem, że koszty realizacji pomysłu nie mogą przekroczyć 2.000 PLN brutto. 6. Kontakt do zgłaszającego: email + nr telefonu. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych maksymalnie pięć najciekawszych i najpełniej wpisujących się w założenia ideowe projektów. Ich autorzy zostaną zaproszeni do ich realizacji na giełdzie 14 października 2012 roku oraz otrzymają honoraria. Szczegółowe zasady konkursu Kontakt: Szymon Pietrasiewicz Centrum Kultury w Lublinie tel. (081) 536 03 14 kom.: 601 075 722 mail. szymon.pietrasiewicz@ck.lublin.pl