W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe Błonia z Targiem pod Zamkiem

Nowe Błonia z Targiem pod Zamkiem
02.12.201513:25

Opracowywana koncepcja rewitalizacji Błoni pod Zamkiem utrzyma miejsca handlowe w postaci pobliskiego targowiska. Targ pod Zamkiem zostanie wyremontowany i będzie funkcjonował w odświeżonej odsłonie, wkomponowanej w historyczną panoramę miasta.

Targ pod Zamkiem jest ważnym elementem gospodarki Lublina. Potrzebny jest miastu jako partner m.in. do realizacji projektów, pod względem zapewnienia konkurencyjności rynku i miejsc pracy dla przedsiębiorców.

Chcemy mieć stałe miejsca targowe gwarantujące dobrą infrastrukturę, komfortowe warunki pracy i bezpieczeństwo klientów w zakresie dostępu do produktów wysokiej jakości. Targ pod Zamkiem zapewnia miastu pomoc przy obsłudze wydarzeń kulturalnych realizowanych na Błoniach przede wszystkim w zakresie infrastruktury. Parking przy. al. Unii Lubelskiej jest alternatywą i zapleczem dla Placu Zamkowego, wyłączanego z ruchu na czas imprez. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Równolegle do prac miasta związanych z planami zagospodarowania Błoni, remont przejdzie Targ pod Zamkiem.

Dysponujemy prawomocnymi decyzjami pozwalającymi na rewitalizację targowiska. - mówi Krzysztof Kurys, prezes Targu pod Zamkiem. Planujemy budowę nowej ściany frontowej i zadaszenia w tej części obiektu, przeniesienie 26 pawilonów i niezbędne prace przy infrastrukturze. Poprawi to warunki dla handlu i zachęci kupujących do odwiedzenia tego miejsca – zapewnia Krzysztof Kurys.

Spółka szacuje, że łączny koszt prac sięgnie 2 mln zł. Forum dla konsultacji spraw związanych z rozwojem gospodarczym miasta zapewnia Rada Lokalnej Przedsiębiorczości przy Prezydencie Miasta Lublin.

Przedstawiciele przedsiębiorców z Podzamcza zwrócili się o uwzględnienie funkcji handlu i istniejącej infrastruktury w projekcie zagospodarowania Błoni. Naszym zadaniem jest współpraca przy tworzeniu optymalnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości w Lublinie. - mówi Marta Wcisło, Przewodnicząca Rady Lokalnej Przedsiębiorczości przy Prezydencie Miasta Lublin.

Kolejne spotkanie RLP poświęcone będzie zielonemu rynkowi w mieście.

Czytaj również: Znamy pomysły na Błonia pod Zamkiem