W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tradycyjne pieśni białoruskiego Polesia - Warsztaty w Lublinie

Tradycyjne pieśni białoruskiego Polesia - Warsztaty w Lublinie
10.11.201012:41

Towarzystwo dla Natury i Człowieka i i Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w warsztatach żeńskiego śpiewu tradycyjnego i pieśni z białoruskiego Polesia prowadzonych w dniach 15-17.11.2010 przez Irynę Mazyuk z Mińska.
Zajęcia oparte będą o repertuar wielogłosowych pieśni obrzędowych i lirycznych z białoruskiego Polesia (obwód brzeski i miński) w tym prezentację nagrań archiwalnych. Będzie też okazja do wysłuchania podobnego repertuaru w wykonaniu wybitnych śpiewaczek ze wsi Rog (Soligorski rajon). Odpłatność za udział w warsztatach (3 x 2 h) wynosi 40 zł (płatne przed pierwszymi zajęciami).W uzasadnionych przypadkach możliwe zwolnienie z opłat (np. dla wolontariuszek zaangażowanych przy organizacji koncertu „Pieśni bagien”) Pierwsze spotkanie w pon. 15.11 o godz 18 w Warsztatach Kultury ul. (Popiełuszki 5) Konieczne wcześniejsze zgłoszenie – ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia i informacje oikos@ekolublin.pl W zgłoszeniu prosimy o podanie danych kontaktowych i ew. informacji o swoich dotychczasowych doświadczeniach ze śpiewem tradycyjnym. Irina Maziuk (Mińsk, Białoruś) pochodzi z okolic Biełoozerska na zachodnim Polesiu. Od 1998 roku pracowała w Białoruskim Instytucie Problemów Kultury, po jego likwidacji wykładowca Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk. Bada tradycje muzyczne, głównie wokalne, specyfikę wokalnej artykulacji różnych regionów Białorusi. Od 13 lat prowadzi badania terenowe podczas licznych ekspedycji. Szczególna uwagę poświęca dogłębnym badaniom ludzkiego „instrumentu” głosowego w tradycji, odkryciu indywidualnych cech kształtujących śpiew. Kierowniczka zespołu zajmującego się śpiewem poleskim „Kudmień” (Mińsk), dziecięcego zespołu folklorystycznego „Protalinka” we wsi Chriso, (rejon Bieriozowski), uczestnik licznych projektów i duetów muzycznych w Mińsku.