W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

8. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”

8. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”
08.06.202211:16

Nadchodzący weekend będzie wypełniony nietuzinkową muzyką. Przed nami 8. edycja Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Nie dla wojny”.

Festiwal to wielobarwny kalejdoskop muzyczno-słownych emocji, poszukujących sensu poprzez muzykę, teatr, słowo oraz spotkanie z ludźmi. W czasie wojny, która toczy się tak blisko nas, chcemy, aby dźwięki festiwalowych słów i muzycznych akordów przyniosły nadzieję na zwycięstwo miłości i pokoju. Artyści podzielą się z publicznością sentencjami na temat życia i śmierci, ale przede wszystkim tym, co pomiędzy: miłością, wytrwałością, solidarnością uczuć, radością z czerpania danego nam życia, ale i obawami o moralną kondycję współczesnego człowieka.

Program otworzy koncert Michała Jacaszka i Tomasza Budzyńskiego. Artyści zaprezentują nowa interpretację „Legendy” — kultowej postpunkowej płyty zespołu Armia. Przekonamy się, co wyszło z elektroniczno-industrialnego przetworzenia klasyków takich jak „Gdzie ja, tam będziesz ty” czy „Opowieść zimowa”. Odrobinę magii na scenę Centrum Kultury w Lublinie wprowadzi Emose Uhunmwagho podczas występu „Baśniowe skrzypotrąby i czary Baltasary”. Będą to poetyckie opowieści czerpiące z bogactwa baśni i podań ludowych wyśpiewywane przez znakomitą aktorkę i wokalistkę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu – Emose Katarzynę Uhunmwangho. 

Drugi dzień festiwalu to pokaz kunsztu wokalnego i aktorskiego Beaty Rybotyckiej. W stronę klasyki zwróci się również Natalia Sikora. Podczas koncertu „Kawałki serca” artystka sięgnie m. in. po repertuar Ewy Demarczyk, Edith Piaf czy wielopoziomową poezję Zbigniewa Herberta.

Z premierowym materiałem wystąpi Marta Mazurek — laureatka Grand Prix 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie otrzymała statuetkę Złotego Tukana. Publika zna ją również z serialu „Wojenne dziewczyny” oraz filmu „Córki dancingu”. Mocny głos, emocjonalny ekshibicjonizm i bunt — tego na pewno nie zabraknie na koncercie Marka Dyjaka. Artysta wymyka się wszelkim konwencjom, pozostaje sobą i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki.

Festiwal zakończy się występem, który połączy dwa pokolenia. To będzie pierwsze spotkanie córki i ojca na scenie we wspólnym projekcie. Dorocie Miśkiewicz — wokalistce, która w tym roku głosami krytyków i dziennikarzy magazynu „Jazz Forum” po raz kolejny została uznana najlepszą polską wokalistką, będzie towarzyszył wybitny saksofonista jazzowy, którego słychać niemalże na każdej polskiej płycie, czyli Henryk Miśkiewicz. Projekt „Nasza miłość” powstał w roku 70. urodzin muzyka.

Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

8. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”
9-12 czerwca 2022
Sala Widowiskowa / Wirydarz CK