W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatry Tańca przez cały tydzień

Teatry Tańca przez cały tydzień
05.11.201214:07

Ten tydzień w Lublinie upłynie pod znakiem teatrów tańca. Od wtorku do niedzieli trwać będą Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. To już szesnasta edycja tej imprezy, która z roku na rok przybiera coraz większy rozmach. Tegoroczna edycja obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń związanych z tańcem: przede wszystkim spektakle teatrów tańca a także wykłady, spotkania z artystami, spotkania tematyczne i spotkania nieformalne. Bo motto 16 MSTT to Spotkanie
16. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie powracają do korzeni, pytając o dzisiejsze znaczenie słowa Spotkanie – od początku obecnego w nazwie festiwalu. Spotkanie artystów tańca – to nie tylko „porozumienie osobowości”, wzajemna nauka i inspiracja, wspólna praca na rzecz nowej jakości artystycznej. Spotkanie może być pełną uznania dla mistrza kontynuacją jego drogi, jak i jej zakwestionowaniem. Twórczym dialogiem albo zażartym sporem. Chęcią nawiązania porozumienia, albo nieodpartą potrzebą zaznaczenia własnej odrębności. Jednak za każdym razem jest to intensywny proces, prowadzący do oryginalnych i interesujących rozwiązań artystycznych. Zarówno w dialogu, jak i w sporze, spotkanie twórców zmierza do osobnej wizji sztuki, we własny, niepowtarzalny sposób odnoszącej się do oczekiwań odbiorców, do zastanej estetyki i systemu wartości. Nowym elementem festiwalu jest międzynarodowa konferencja naukowa "Tożsamość-autonomia-dyskurs krytyczny. Taniec w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 roku." To wspólne przedsięwzięcie Instytutu Muzyki i Tańca, Wschodnioeuropejskiej Platformy Sztuk Performatywnych, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Centrum Kultury w Lublinie. Do udziału w konferencji zaproszono wybitnych badaczy, kuratorów, artystów z Polski, Rosji i Europy Środkowowschodniej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą nt. ewolucji tańca w nowej postkomunistycznej rzeczywistości. Pełny program festiwalu w zakładce Wydarzenia.