W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelski Chór La Musica w Poznaniu!

06.12.201808:21

Lubelski Chór „La Musica” działający przy Szkole Podstawowej Nr 16 im. F. Chopina w Lublinie godnie reprezentował nasze Miasto na prestiżowym konkursie polskiej chóralistyki w Poznaniu.

Lubelski Chór La Musica, już od 25 lat gromadzący najpiękniejsze głosy Lubelszczyzny i wygrywający kolejne konkursy, zdobył w Poznaniu dwie nagrody: Nagrodę Specjalna Rektor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, profesor Haliny Lorkowskiej oraz w Poznaniu oraz Nagrodę Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr prof. Dariusza Dyczewskiego za muzykalność i kulturę brzmienia.

Udział grupy starszej chóru La Musica w pierwszej edycji Konkursu „Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza” w Poznaniu to wynik nominacji, jaką Chór zdobył podczas październikowego XXXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

Wyjazd Chóru La Musica do Poznania dofinansowany był ze środków Miasta Lublin.