W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty kreatywnego pisania "Napady Weny"

11.02.201914:25

Podobno wymyślenie pierwszego zdania powieści jest największym wyzwaniem dla twórcy - ma ono jednocześnie zaciekawić i wprowadzić czytelnika w historię. Podczas warsztatów "Napady Weny" nauczymy młodych pisarzy, jak sobie poradzić z tym problemem.

Przez cztery miesiące uczestnicy dowiedzą się również tego, skąd czerpać pomysły i jak kreować opowieść, która porwie odbiorców. Dużą część procesu tworzenia stanowi poprawianie oraz kreślenie, dlatego będzie można również skonsultować swoje dzieła z innymi osobami, które pomogą zadecydować, co w tekście działa, a co trzeba zmienić.

Warsztaty łączą się z cyklem literackich spotkań “W stronę”, podczas których można zapytać doświadczonych twórców - pisarzy, dziennikarzy i reportażystów - o ich doświadczenia oraz wskazówki.

Zajęcia są skierowane zarówno do osób, którzy chciałyby zacząć pisać, jak i do tych, które mają pierwsze próby literackie już za sobą. W czasie zająć chcielibyśmy stworzyć stałą grupę pracującą nad swoimi utworami.

Warsztaty będą odbywać się w 4 razy w miesiącu (3 zajęcia warsztatowe oraz 1 spotkanie przeznaczone na indywidualne konsultacje), w czwartki od godziny 18:00 do 19:00. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: . Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.

PROWADZĄCY:

Maciej Tuora (1988) – absolwent dziennikarstwa na UMCS w Lublinie. Od 2014 roku prowadzi warsztaty pisania. Od 2016 spotkania literackie. Inspiruje i interesuje się fikcją transgresyjną, minimalistycznym stylem pisania oraz dziennikarstwem Gonzo. Pomysłodawca cyklu spotkań literackich "W stronę", scenarzysta Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN", współprowadzący kanał Youtube zajmujący się literaturą, juror II edycji Akademii Opowieści – Gazeta Wyborcza. Publikował m. in. w "Malkontentach", "Wydawnictwiej", "Fabulariach", "PA.RA", "Akcencie".

Krzysztof Pyter (1988) – założyciel i redaktor grupy Napady Weny. Absolwent UMCS i KUL, na którym zrobił też doktorat. Pisał swego czasu sporo o muzyce do gier (blog Gracze Słuchacze, magazyn PSX Extreme) i robił wywiady z kompozytorami. Obecnie prowadzi spotkania autorskie (Falkon 2018, W stronę). Skoro debiut wybiera się samemu, to jeszcze nie publikował. Nadal wierny fantastyce, ale interesuje się też non-fiction.

Grupa Napady Weny powstała 25 stycznia 2017 roku o godz. 23:21. Zrzesza debiutantów, ale też autorów, tłumaczy, redaktorów z Lublina, Krakowa i innych zakątków Polski. W zamkniętej grupie cyklicznie wybierane są “motywy”, na podstawie których powstają utwory prozatorskie (a czasem poetyckie). Następnie zostaje z nich złożone na potrzeby grupy “wydanie” (z okładką i spisem treści, a ostatnio korektą), a uczestnicy mogą wzajemnie ocenić swoje prace. Wiele z tak poprawionych i przetestowanych opowiadań zostało później opublikowanych w czasopismach lub magazynach internetowych.

Biorąc udział w warsztatach Napadów Weny niektórzy uczestnicy będą mieli szansę dołączyć do grupy i współpracować z jej członkami nawet po zakończeniu cyklu warsztatowego.

Strona internetowa warsztatów: http://teatrnn.pl/domslow/napady-weny/