W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF 150. rocznica urodzin Marii Curie-Skłodowskiej | Odsłonięcie drzeworytu

Data rozpoczęcia 2017-11-07
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Wydział Artystyczny UMCS, aleja Kraśnicka 2b
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

UMCS zaprasza wszystkich zainteresowanych na uroczyste odsłonięcie odbitego już z matrycy największego drzeworytu w Polsce, wykonanego specjalnie na jubileusz urodzin Marii Curie-Skłodowskiej przez studentów II roku grafiki Wydziału Artystycznego UMCS. Dla zwiedzających przygotowane będą także wydruki komputerowe przedstawiające drzeworyt.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa prac graficznych pt. "Studenci Wydziału Artystycznego w hołdzie Marii Curie-Skłodowskiej". Wszystkie dzieła inspirowane były postacią Curie-Skłodowskiej i stanowią piękne podziękowanie młodych ludzi dla Patronki naszego Uniwersytetu. Także tego dnia pracownie w Instytucie Sztuk Pięknych będą otwarte dla zwiedzających, a w salach graficznych studenci i pracownicy zaprezentują proces odbijania grafik w różnych technikach.
 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne