W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Anashim: Sekretny ogród

Data rozpoczęcia 2017-06-08
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Zespół czerpie inspiracje z muzyki etnicznej, jazzu i sztuki scenicznej, a przez to zagłębia się w bogatą i różnorodną kulturę żydowską.

Anashim (hebr. „ludzie”) to grupa ludzi muzyki i teatru, a przede wszystkim grupa przyjaciół. „Sekretny ogród…” to muzyka odkrywająca niezwykłą różnorodność gatunku – od sefardyjskiej pieśni weselnej, przez yiddish swing, aż po współczesne kompozycje do tekstów poetyckich. Szukając właściwego wyrazu, udaje się im stworzyć własny język muzyczny, dający przestrzeń dla spójnej, artystycznej wypowiedzi, czerpiącej z naszych doświadczeń i inspiracji.

Zespół jest laureatem wyróżnienia w konkursie Radiowej Dwójki „Nowa Tradycja 2014”. W 2015 r. wydał premierowy album „Sekretny ogród”, gościł na wielu scenach muzycznych i teatralnych. Wokalistką zespołu jest Marta Gzowska-Sawicka – aktorka, autorka tekstów piosenek i scenariuszy teatralnych. Od 2000 r. związana na stałe z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne