W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bill Evans Petite Blonde II – 25th Anniversary tour

Data rozpoczęcia 2018-04-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 80 zł
Kategoria Koncert

Bill Evans - światowej klasy saksofonista i kompozytor. Uczył się gry na saksofonie u Dave’a Liebmana, w wieku 19 lat został muzykiem Milesa Davisa, nagrywając z nim aż 6 płyt. Davis mówił o nim: „to jeden z najwybitniejszych muzyków, jakich kiedykolwiek poznałem”. Współpracował m.in. z Herbiem Hancockiem, Mickiem Jaggerem, Willie Nelsonem, Richardem Bona, Marcusem Millerem, Mikiem Sternem.

Muzyka Evansa to fusion jazz oparty na saksofonie wraz z r'n'b i bluegrass. Funk i jazz mieszają się u niego z rockiem, rytmem i groovem. Projekt Petite Blonde powstał w 1992 roku, składał się z muzyków o podobnych poglądach na muzykę, którzy odbyli wielkie tournée po Europie z hasłem „żadnych zakazów w muzyce”. Po 25 latach Bill Evans powołuje projekt na nowo pod tym samym szyldem.

Bill Evans – saxophone, vocal; Dennis Chambers – drums; Ulf Wakenius – guitar; Gary Grainger – bass

Wydarzenie w ramach: 10. Lublin Jazz Festiwalu >>>

Najważniejsze wydarzenia cykliczne