W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Czytając wojnę / Wojciech Jagielski / PJM - spotkanie przeniesione z 16.01 na 06.02.2024

Bitwa o literaturę. Czytając wojnę / Wojciech Jagielski / PJM - spotkanie przeniesione z 16.01 na 06.02.2024
Data rozpoczęcia 2024-02-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Bitwa o literaturę. Czytając wojnę
 

Nie czuję się uzależniony od wojen. Ale nie ma sensu udawać, że w moim zawodowym życiu nie były, a w jakimś stopniu nadal nie są jedną z najważniejszych spraw. Wojny są najważniejszymi wydarzeniami nie tylko politycznymi – zmieniają losy świata i pojedynczych osób. Przy nich wiele innych procesów blednie - mówi Wojciech Jagielski – jeden z najwybitniejszych reportażystów i korespondentów wojennych. O opracowanej przez niego monumentalnej antologii reportażu wojennego, o tym, jak wojnę opisywać i jak ją czytać, z Wojciechem Jagielskim porozmawia Michał Nogaś.

Wojciech Jagielski - reporter, pisarz, były korespondent wojenny. Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Ponad dwadzieścia lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, przez dziesięć - w PAP. Razem z wybitnym fotografem Krzysztofem Millerem stworzyli tandem reporterski, jeżdżąc wiele lat w rejony konfliktów zbrojnych. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, Nagrody PEN Clubu, Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej „MediaTory”. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor książek reporterskich, m.in. „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”. Od 1 września 2017 r. dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”.

Rozmowę prowadzi Michał Nogaś.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz na profilu FB Teatru Starego.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01.12.2023 r.

Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.