W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Legumina babki Deli / Agata Tuszyńska / PJM

Bitwa o literaturę. Legumina babki Deli / Agata Tuszyńska / PJM
Data rozpoczęcia 2024-02-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

„Nie znałam jej zapachu. Ani smaku leguminy z jabłek wedle jej przepisu, którą zajadali się goście w pensjonacie pani Czaplickiej w Otwocku. Wojnę przeżyła prawie. Historia zbłąkanego odłamka jesienią 1944 brzmi mętnie. Niedawno odnalazłam fotografię jej ojca w jarmułce. Patrzę mu w oczy. Znam ją jeszcze mniej. Moja babka, nieznajoma babka Dela.” Czy można poznać kogoś ze skrawków pamięci, dokumentów, domysłów, przemilczeń i nie zadanych pytań?

 

Cytowany fragment pochodzi z książki Agaty Tuszyńskiej pt. „Czarna torebka" (Osnova Publishing)

Agata Tuszyńska - pisarka, poetka, reportażystka. Autorka biografii Isaaka Bashevisa Singera, Ireny Krzywickiej oraz Wiery Gran, a także osobistych "Rodzinnej historii lęku" i "Ćwiczeń z utraty". W ostatnich latach wydała m.in. "Oskarżona Wiera Gran" (2010), "Narzeczona Schulza" (2015), "Jamnikarium" (2016), "Bagaż osobisty. Po Marcu" (2018), "Mama zawsze wraca" (2020), przeniesionej na scenę Muzeum POLIN oraz "Ćwiczenia z utraty. Po 15 latach" (2021). W 2022 roku miały premierę "Żongler. Romain Gary" oraz tomik wierszy "Niesny". W kwietniu 2023 roku ukazała się "Czarna torebka" z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Rozmowę prowadzi Grażyna Lutosławska.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz na profilu FB Teatru Starego.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01.01.2024 r.

Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.