W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Cyrk podwórkowy 2018

Data rozpoczęcia 2018-07-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Rezerwat Dzikich Dzieci, ul. Dolna Panny Marii 8
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Cyrk Podwórkowy to projekt Carnavalu Sztukmistrzów adresowany do mieszkańców dzielnic Lublina oddalonych od centrum.

Nawiązuje do niewielkich wędrownych trup cyrkowych podróżujących od miasta do miasta, od dzielnicy do dzielnicy i od podwórka do podwórka. Grupy takich cyrkowców-wagabundów prezentowały krótkie programy cyrkowe okraszone muzyką i zaspokajały kulturalne potrzeby mieszkańców kamienic i biedniejszych dzielnic.
Na programy składały się zazwyczaj elementy akrobatyki, ekwilibrystyki, pokazu siły, iluzji czy żonglerki. Wsparte często niewybrednym żartem lub piosenką skłaniały mieszkańców do jałmużny na rzecz artystów. Cyrk Podwórkowy Carnavalu Sztukmistrzów to ciekawy skład artystów z Polski i ze swiata z bogatym ulicznym doświadczeniem, którzy zaprezentują specjalny program w ośmiu dzielnicach miasta na kilka dni przed Carnavalem. Piecioro artystów, osiem dzielnic, kilka dziedzin kuglarskich, masa wrażeń i mnóstwo śmiechu.

Projekt realizowany w ramach Carnavalu Sztukmistrzów. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne