W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czytelnia Dramatu Dzieciom: Piotr Rowicki – Bajka o psie, który zerwał się z łańcucha

Czytelnia Dramatu Dzieciom: Piotr Rowicki – Bajka o psie, który zerwał się z łańcucha
Data rozpoczęcia 2014-04-05
Godzina rozpoczęcia 12:00
Kategoria Warsztaty

reżyseria: Daniel Adamczyk; czytają: Justyna Kazek, Katarzyna Tadeusz, Łukasz Wójtowicz oraz uczestnicy warsztatów Czytelni Dramatu


PIES
(...)Wolność jest wtedy, gdy można biec ile się chce. Do utraty tchu.
A potem położyć się i patrzyć w niebo.
Albo się nie kłaść i nie patrzeć.
To jest właśnie wolność(...)
Fragment sztuki

Barwna i żywa propozycja dla najmłodszych gości Czytelni Dramatu. Bezimienny kundelek spędzający większość swojego czasu z Budą Adą niespodziewanie dla samego siebie zrywa się z łańcucha – Pana Rdzewińskiego. Zachwycając się nieznaną dotąd wolnością, wyrusza w fascynującą podróż. Czyhają na niego jednak przeróżne niebezpieczeństwa… Nowo poznani przyjaciele – przez starszych widzów z pewnością kojarzeni z szerokiej tradycji literackiej – pomogą mu znaleźć odpowiedzi na trudne pytania: czym jest wolność? Jak z niej korzystać?

Piotr Rowicki - Ur. 1975 r. Z wykształcenia historyk, z zawodu dramatopisarz, autor kryminałów, powieści i książek dla dzieci. Jego debiutancką sztukę "Przylgnięcie" wyreżyserowała Aldona Figura w Laboratorium Dramatu (2008), pół roku później jego "Mykwa" pojawiła się na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu. Najczęściej reżyseruje Rowickiego Piotr Ratajczak, który w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wystawił "Królów dowcipu" (2011), w Teatrze Konsekwentnym monodram "I będą święta" (2012), w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie "Stawiam na Tolka Banana" w jego adaptacji, a w Teatrze Łaźnia Nowa "Niewiernych" (2012). Rowicki jest też autorem niezwykłych sztuk dla dzieci: "Bajka o psie, który zerwał się z łańcucha" uświadamia, czym w istocie jest wolność, a "Ach, ta Aurelka" o różnych trudnych sprawach, takich jak przyjaźń, inność, samodoskonalenie, na przykładzie świnki czyścioszki. "Marcelka" to historia pewnej zakrętki, która postanowiła się wyemancypować i uświadomiła innym przedmiotom kuchennym, że mogą robić w życiu, co tylko chcą, natomiast "Zyg-Zyg, Marchewka" opowiada o perypetiach beznadziejnie zakochanej w nożu kuchennym marchewki.