W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dyskusja "Sztuka Festiwalu"
Data rozpoczęcia 2010-10-23
Godzina rozpoczęcia 13:00
Kategoria Dyskusja

Dyskusja o kształcie polskich festiwali teatralnych 

Celem panelu dyskusyjnego będzie próba odpowiedzi na pytanie o powinność festiwalu wobec zaproszonych artystów, lokalnego środowiska twórczego, a przede wszystkim wobec jego widzów – obecnych i przyszłych. Problem ten zostanie omówiony przez przedstawicieli festiwali, które przeszły już etap transformacji dla stworzenia jeszcze lepszej, ciekawszej imprezy dla widzów i istotnego punktu odniesienia dla artystów. 

W dyskusji udział wezmą:
Anna Garlicka – Dyrektorka Festiwalu Małych Form Teatralnych Kontrapunkt, w ramach którego od kilku lat konsekwentnie wprowadza do repertuaru teatry zagraniczne, zwłaszcza scenę berlińską.
Magda Grudzińska – Dyrektorka jednego z najstarszych festiwali – Krakowskich Reminiscencji Teatralnych
Bartosz Szydłowski – Dyrektor Łaźni Nowej, twórca i dyrektor Boskiej Komedii – pierwszego polskiego showcasu teatralnego
Michał Merczyński – współtwórca i dyrektor Malta Festival
Tamara Arapowa – Dyrektorka programu Międzynarodowego Festiwalu Złota Maska, najważniejszego i najbardziej prestiżowego festiwalu rosyjskiego teatru, która opowie o roli showcasu w kreowaniu wizerunku teatru za granicą i promocji teatru.
Rose Fenton – założycielka London International Festival of Theatre (LIFT), która opowie o rozwoju festiwalu wraz z jego publicznością i artystami.
Prowadzenie:
Agata Siwiak – kuratorka projektów teatralnych, m.in.: B@zar, EuroDrama i Festiwal Dialogu Czterech Kultur
Grzegorz Reske – producent Konfrontacji Teatralnych