W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Diamantino | Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-28
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

komedia, dramat, fantasy / Portugalia, Francja, Brazylia / 2018 / 92’ / 12+
# wtf / piłka nożna / surrealizm / uchodźcy / propaganda / absurd

Surrealistyczna parodia współczesnej kultury, po której eksploduje ci mózg

Diamantino, gwiazda piłki nożnej, traci dar i kończy karierę. Szukając nowego celu w życiu, wyrusza w deliryczną odyseję, podczas której staje twarzą w twarz z neofaszyzmem, kryzysem uchodźców i modyfikacją genetyczną.

To jednocześnie science-fiction, horror, noir i komedia romantyczna. Osobliwy obraz, w którym proceder prania brudnych pieniędzy miesza się z klonowaniem gwiazd piłki nożnej, jesteśmy świadkami faszystowskich machinacji, nikczemności bliźniaczek oraz widzimy gigantyczne szczenięta. To mroczna bajka dla dorosłych, ale osadzona w dzisiejszych, pełnych konfliktów czasach.

Wizualnie to istny róg obfitości. Niskobudżetowe hologramy kontrastują z wysublimowanym krajobrazem. Hollywoodzka realizacja szerokoekranowa kontra piaskowaty film 16 mm. Faszystowska propaganda jawi się jako parodia pełna obrazów rodem z Getty Images. Jak każda dobra bajka również ten obraz, oprócz rozrywki, oferuje nową perspektywę na to, co dzieje się na świecie.
reżyseria: Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt
scenariusz: Gabriel Abtrantes, Daniel Schmidt
obsada: Carloto Cotta, Cleo Tavares, Anabela Moreira

Najważniejsze wydarzenia cykliczne