W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Hagazussa| Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-27
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

horror / Niemcy, Austria / 2017 / 102’ / 16+
# strach i terror / polowanie na czarownice / natura / mrok / horror ludowy

Ludowy horror, którego akcja dzieje się w XV wieku w Alpach. Młoda pasterka kóz i jej matka żyją w odległej chacie, głęboko w górskim lesie. Kiedy matka umiera, dziewczyna pozostaje sama z piętnem i traumą. Mija 20 lat. Sama jako matka powoli zaczyna odkrywać mroczną obecność czającą się w starym lesie. W jej psychotycznych urojeniach granica między rzeczywistością a koszmarem zaciera się, gdy ponownie musi się zmierzyć ze śmiercią matki i potwornym złem w niej samej.
To mroczna opowieść o zmaganiu się kobiety z jej własnym umysłem. W czasach kiedy pogańskie wierzenia w czarownice rozsiewają strach wśród wiejskiego ludu, film usiłuje zbadać cienką granicę między wierzeniami, magią a urojeniową psychozą.
Reżyser przyznaje, że na jego styl wpłynęły inspiracje kinem Andreja Tarkowskiego, Andrzeja Żuławskiego czy Friedricha Wilhelma Murnau.
reżyseria: Lukas Feigelfeld
scenariusz: Lukas Feigelfeld
obsada: Aleksandra Cwen, Celina Peter, Claudia Martini

Najważniejsze wydarzenia cykliczne