W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Piercing| Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-27
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

horror, thriller / USA / 2018 / 81’ / 16+
# strasznie śmiesznie / Murakami / przemoc / groteska

Frywolna makabra, która sprawi ci przyjemność

Reed to uroczy mężczyzna, który właśnie zamierza zamordować prostytutkę. Wynajął pokój hotelowy, przygotował niezbędne narzędzia, wszystko starannie zaplanował. Jednak kobieta okazuję się jeszcze bardziej stuknięta niż on.

Film jest adaptacją powieści Ryu Maurakamiego o tym samym tytule. Choć makabryczny, to przy tym ma w sobie coś frywolnego, zabawnego, seksownego. Jest osadzony w hiperrealistycznym świecie bogatym w metafory i specyficzny humor. Reżyser określa siebie jako zagorzałego fana kinematografii, a „Piercing” to jego oda do włoskiego nurtu giallo z lat 70., inspirowana wczesnymi filmami Dario Argento, Mario Bavy i Lucio Fulciego. Akcja rozgrywa się w metropolii mieniącej się barwami z wyżej wspomnianych filmów z nurtu giallo oraz w grze cieni przywodzącej na myśl filmy noir. Również ścieżka dźwiękowa nawiązuje do włoskich horrorów. Wszystkie te detale tworzą kuriozalną i seksowną atmosferę.

reżyseria: Nicolas Pesce
scenariusz: Nicolas Pesce
obsada: Christopher Abbott, Olivia Bond, Laia Costa

Najważniejsze wydarzenia cykliczne