W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Pyewacket| Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-30
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

dramat, horror, thriller / Kanada / 2017 / 90’ / 16+
#strach i terror / okultyzm / mrok / zjawiska paranormalne / czarna magia / polska premiera

Nie życz źle nikomu, bo ktoś może cię słuchać

Leah jest nastolatką, która po śmierci ojca przeprowadza się z rozchwianą emocjonalnie matką do domu w lesie. Niezadowolona z radykalnych zmian, sfrustrowana i zrozpaczona dziewczyna szuka ratunku w czarnej magii.

Zainspirowana okultystyczną książką i potrzebą zemsty odprawia rytuał, skupiając swój cały gniew na matce. Gdy pojawia się w niej poczucie winy, paraliżujący lęk oraz gdy zaczynają się dziać dziwne rzeczy, próbuje wycofać intencję, ale wydaje się, że nie ma już odwrotu. Przywołuje mroczną i demoniczną siłę oraz strach, które trudno będzie uciszyć.

Reżyser przyznał, że do stworzenia „Pyewacket” zainspirowały go filmy Williama Friedkina („Egzorcysta”, „Francuski łącznik”, „Zabójczy Joe”, „Strażnik”), medytacja oraz norweski black metal. Przerażający horror producentów „The VVitch”

reżyseria: Adam MacDonald
scenariusz: Adam MacDonald
obsada: Nicole Muñoz, Laurie Holden, Chloe Rose, Eric Osborne

Najważniejsze wydarzenia cykliczne