W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Szybciej, koteczku! Zabij! Zabij!

Data rozpoczęcia 2015-06-10
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Widowisko

Szybciej, koteczku! Zabij! Zabij! – reż. Russ Meyer
występują: Tura Satana, Haji, Lori Williams
kino eksploatacji/USA/1965
83 min.

Erotyzm, przemoc, szybkie samochody oraz gang zwyrodniałych, pięknych tancerek go-go, które ścigając się autami po pustynnych bezdrożach znęcają się nad napotkanymi ludźmi. Niskobudżetowy, klasyczny obraz kina eksploatacji utrzymany w konwencji kamp.
Reżyser, którego nazwisko spędzało sen z powiek amerykańskich konserwatywnych polityków, nazywany „Fellinim przemysłu seksualnego”, jest jednym z bardziej kontrowersyjnych autorów kina kultowego.

16+

NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH vol. 1 – przegląd filmów klasy B
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Nowa Aleksandria

Najważniejsze wydarzenia cykliczne