W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Tragedy girls

Data rozpoczęcia 2017-09-17
Godzina rozpoczęcia 20:40
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror, komedia / USA / 2017 / 96' / 16 +
# przemoc / seryjne morderczynie / girl power / polska premiera
Wolność, równość, morderstwo!

Sadie i McKyla to dwie najlepsze przyjaciółki, które mają istną obsesję na punkcie mediów społecznościowych i nie cofną się przed niczym, by zdobyć jak najwięcej followersów. Tytułowe Tragedy Girls dokonują makabrycznych zbrodni, które wstrząsają lokalną społecznością i tak się akurat składa, że właśnie te dwie uczennice są zawsze pierwszym źródłem gorących informacji. Poziom paniki w mieście sięga zenitu, a dziewczyny nic sobie z tego nie robią, tylko sprawdzają słupki popularności. Sprawa się trochę komplikuje, gdy Sadie zdobywa większy rozgłos niż McKyla, a na dodatek miejscowy szeryf rozpoczyna śledztwo.

Historia horroru zna wiele filmów o seryjnych mordercach, w których mężczyźni są oprawcami a kobiety najczęściej ofiarami. A jeżeli nawet zdecydują się na morderstwo, to zazwyczaj w akcie strasznej zemsty. Tym razem mamy do czynienia ze slasherem iście dziewczyńskim! Sadie i McKyla to zabójczynie bezpretensjonalne. Popełniają zbrodnie dla czystej przyjemności, bez powodu, nie dla zemsty, po prostu w ramach wielkiej, siostrzanej przyjaźni. No i dla lajków!

reżyseria: Tyler Macintyre
scenariusz: Chris Lee Hill And Tyler Macintyre
obsada: Brianna Hildebrand, Alexandra Shipp, Craig Robinson

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne