W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Yakuza Weapon

Data rozpoczęcia 2017-06-01
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Film

Przezabawny pastisz wielu gatunków filmowych – takich, jak między innymi powojenne filmy o yakuzie czy amerykańskie sc-fi z lat 80.

Shozo Iwaki, syn bossa yakuzy, pracuje jako najemnik w południowoamerykańskiej dżungli. Gdy dociera do niego wiadomość o śmierci ojca, wraca do Japonii, by wyrównać rachunki. W Tokio musi zmierzyć się z innymi bossami, żądną krwi byłą ukochaną i byłym przyjacielem, który po tragicznej śmierci siostry stał się psychopatycznym zabójcą. W starciu ze złowrogim Kurawakim, Shozo niemal traci życie. Dzięki wsparciu japońskich służb specjalnych powraca jako Yakuza Weapon – na wpół człowiek, na wpół chodząca kolekcja broni maszynowej o imponującej sile rażenia.

Film został wyreżyserowany wspólnie przez kultowego aktora i mistrza sztuk walki Taka Sakaguchiego oraz Yūdai Yamaguchiego (reżysera Deadball i Meatball Machine). Film został wypuszczony pod szyldem Sushi Typhoon, studia produkującego niskobudżetowe i niepowtarzalne japońskie splattery.

horror, komedia, splatter / Japonia / 2010
reżyseria: Yūdai Yamaguchi, Tak Sakaguchi; występują: Tak Sakaguchi, Mei Kurokawa, Jun Murakami
czas trwania: 1 godz. 45 min

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne