W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Filmy Dobrze Zakręcone - Dzień I

Data rozpoczęcia 2010-10-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Przegląd

1. St. Christophorus: Roadkill, reż. Gregor Erler, Niemcy, 24 min
Podczas studiów reżyserskich Gregor Erler zrealizował kilka filmów krótkometrażowych, które wygrały wiele nagród, publikował także opowiadania. Został nagrodzony prestiżowym stypendium naukowym UCLA oraz stypendium Karla Steinbucha za "niesamowite kreatywne oraz innowacyjne osiągnięcia". Przez ostatnie lata filmy Gregora były pokazywane na ponad 60 festiwalach i zdobyły ponad 30 nagród.
Chris, młody prawnik, jedzie nocą do Hamburga. Jednak jego podróż przybiera niespodziewany obrót, gdy staje się świadkiem tragicznego wypadku. Przestępstwo, dwóch sadystycznych policjantów i bestialski strażnik. Chriszdaje sobie sprawę, że ta noc nie skończy się szybko...

2. Karting, reż. Susi Gonzalvo, Hiszpania, 14 min
Suzi Gonzalvo studiowała między innymi dziennikarstwo. Pracowała jako scenarzystka oraz redaktorka dla kilku producentów telewizyjnych w Walencji. Zrezygnowała z kariery w telewizji dla Szkoły Filmowej w San Antonio de los Baños na Kubie. Gdy wróciła do swojego rodzinnego miasta, Walencji, założyła wraz z Luisem Rodrigo La Penúltima Producciones S.L..
Rodzina mieszka przy torze kartingowym, z którego się utrzymuje. Jednak od długiego czasu nie pojawił się żaden klient. Żywią się rybami złowionymi przez ojca do dnia, gdy ten wraca z pustymi rękoma. Wtedy okazuje się, że uprawianie miłości przez dwóch głodujących ludzi może być dlań niebezpieczne..

3. Bajka - Niebajka, reż. Michał Szymczak, 6.30 min
Autor pisze o sobie ”Jestem podróżnikiem nomadom, wolnym ptakiem. Z wykształcenia jestem technikiem lesnikiem i dziennikarzem. Pisze artykuły do gazety, prowadzę bloga w internecie, latam na paralotniach, kręcę filmy amatorskie i bardzo dużo podróżuję.
Film nakręcony w górach w Boliwii, gdzie mieszkałem i pracowałem w sadzie mandarynkowym. Film nakręciłem zupełnie sam, w dodatku lewa ręka, gdyż nieznane mi bliżej rośliny poraniły mi prawą dłoń.
„Bajka - Niebajka” to bajka o małym pasikoniku, który żyjąc w raju zrywa zakazany owoc i zostaje z niego wyrzucony, stając się jednocześnie bogiem”

4. Collage a Trois(Kolaż dla trojga), reż. Miguel Blasco, Hiszpania, 20 min
Miguel Blasco urodził się w 1986 r. w Walencji. Studiował Komunikację Audiowizualną na Uniwersytecie CEU San Pablo w Walencji. W 2007 r. przeniósł się do Barcelony, aby studiować reżyserię w School Bande à Part. Aktualnie pisze dla magazynu internetowego "Paisajes Electricos".
Fran i Joanna to para intelektualistów: on jest kochającym sztukę epikurejczykiem, ona zajmuje się filmem. Wynajmują pokój Ricky`emu, męskiej prostytutce, który zmienia ich życie.

5. Co robią wiewiórki na cmentarzu, reż. Mariusz „Marian” Szulc, 2.44 min
Twórca grupy filmowej Ded Flaj Prodakszynz. Urodzony w Hallowen 1981 roku w Łodzi. Z zawodu piekarz-ciastkarz-polonista. Z zamiłowania filmowiec i animator materii nieożywionej. Początki amatorskiej działalności filmowej datuje na rok 2000. Udziela się w przeglądach i festiwalach filmów amatorskich na terenie Polski.
No właśnie, co one tam robią?

6. Arcy Kórwa Morderca, reż. Maciej Głowiński, 12.30 min
Student reżyserii i scenariopisarstwa na Akademii Filmu i Ttelewizji w Warszawie. Absolwent dziennikarstwa i fotografiki.
Autor filmu „Arcy Kórwa Morderca” podąża śladami tajemniczego człowieka, z którego nieustannie wylewa się potok przekleństw. Kim jest ta osoba?

7. Teza, reż. Tomasz Cechowski i Grzegorz Paluch, 1.24 min
Tomasz Cechowski , Grafik, animator 3d, autodydakta. Od 2000 r. zawodowo zajmuje się animacją, efektami specjalnymi na potrzeby filmów reklamowych, kina oraz seriali TV. W 2009 r. zadebiutował reżysersko autorskim, niezależnym filmem animowanym „Teza”. Niezależny reżyser, producent i animator filmowy.
"Teza" to krótki, niekomercyjny film animowany będący ekranizacją znanego dowcipu.
Myślisz, że naukowcy wiedzą wszystko o funkcjonowaniu ludzkiego ciała? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz…

Łączny czas projekcji 80 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne