W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Future Shorts - "Last Days of Summer"

Data rozpoczęcia 2010-09-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Przegląd

Wrześniowy wybór filmów Future Shorts stworzony został w celu zwalczenia powakacyjnej nostalgii, która może dopaść każdego. Dlatego tak gęsto w nim od wysokoprocentowych, energicznych filmowych strzałów m.in. trzy wideoklipy “Stress” Romaina Gavrasa, “Beyond Here Lies Nothing” Nasha Edgertona i “Luv Deluxe” Samana Keshavarza, widzowie mają otrząsnąć się z apatii i rozruszać niczym mały robot w filmie “Hum” Soerena Bendta. W programie będzie można znaleźć historię trudnego uczucia pomiędzy myszą a kotem (“Please Say Something” Davida O’Reilly), dokument o posiadaczu największej na świecie kolekcji płytowej (“Archive” Seana Dunne’a) i króciutką fabułę o parze zakochanych wymieniających się nowinami (“News” Luke’a Shanahana). Będzie też można zobaczyć opowieść o dojrzewających nastolatkach usiłujących gonić swoje marzenia (“Top Girl” Rebeki Johnson), impresję na temat pewnego seansu “Romea i Julii” (“Where is My Romeo?” Abbasa Kiarostamiego) oraz historię nietypowego napadu na bank (“A Day in Life” Nicolasa Daenensa).

W programie:

"The News"
Reż: Luke Shanahan / Australia / 2009 / 4’
Gina i Daniel są młodą, szaleńczo w sobie zakochaną parą. Spotykają się w kawiarni, gdzie się poznali. Każde z nich ma ekscytujące wieści... Luke Shanahan to reżyser reklam i teledysków, rozpoznawalny przez swój charakterystyczny wizualny styl i specyficzne poczucie humoru. Wyreżyserował również wiele krótkometrażowych filmów, w tym nagradzany “It Takes Two To Tango”, który miał swoją premierę na festiwalu w Melbourne.

"Please Say Something"
Reż: David O’Reilly / Niemcy / 2009 / 10’
Rozgrywająca się w dalekiej przyszłości animowana historia o miłości i domowej przemocy. Skomplikowany związek między kotem i myszą, opowiedziany w dwudziestu trzech 25-sekundowych epizodach. David O'Reilly to urodzony w Irlandii i mieszkający w Berlinie twórca animacji, znany z charakterystycznego, surowego stylu. Oprócz krótkometrażówek jest także twórcą internetowych hitów, m.in. aplikacji do iPhone'a – iHologram. „Please Say Something” nagrodzono Złotym Niedźwiedziem dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Berlinale 2009.

"Top Girl"
Reż: Rebecca Johnson / Niemcy, Wielka Brytania / 2008 / 18’30
Donna, odważna i pewna siebie nastolatka, pewnego dnia, na skutek swoich działań, traci najlepszą przyjaciółkę Felicię i swoją pozycję w szkole. Niespodziewanie samotna i odizolowana będzie musiała odzyskać przyjaciółkę i swoje dotychczasowe życie. “Top Girl” to poruszająca, prawdziwa ale i zabawna historia o trudnym dorastaniu dziewcząt w męskim świecie.

"Stress"
Reż. Romain Gavras / Francja / 2008 / 6'45
Podążaj za gangiem, który sieje spustoszenie w Paryżu, znacząc swój pochód śladem destrukcji w teledysku do piosenki grupy Justice. Ten brutalny, chropawy i niepokojący wideoklip uderza głęboko, zmuszając do refleksji nad bezsensowną wrogością zakapturzonych łobuzów. Ojcem Romaina Gavrasa jest reżyser Costa - Gavras. Romain ma na swoim koncie kilka filmów pełnometrażowych (m.in. "Sheitan" z Vincentem Casselem) oraz klipów muzycznych (m.in. dla Simian Mobile Disco).

"A Day In Life"
Reż. Nicolas Daenens / Belgia / 2007 / 21’
Szalony łańcuch zdarzeń z bankowymi rabusiami, kobietą wymagającą operacji oraz kieszonkowcem. Mario, Tom, Jimmy i Emin potrzebują pieniędzy. Każdy ma własny powód i sposób zdobycia euro. Pomimo różnicy interesów, w ciągu jednego dnia ich losy splotą się ze sobą, a każdy dostanie to, na co zasłużył. “A Day In Life” to trzeci z kolei krótkometrażowy film belgijskiego twórcy Nicolasa Daenensa, nagradzany na wielu festiwalach filmowych, m.in. w Brukseli.

"Hum"
Reż. Soeren Bendt / Dania / 2007 / 8'45
Mały robot postanowił ożywić szopę na narzędzia, w której przyszło mu mieszkać... Soren Bendt studiował rysunek, animację i storyboarding. "Hum" pokazywano na licznych festiwalach filmowych (m.in. Hollywood Film Festival, Edinburgh Film Festival, Interfilm Berlin).

"The Archive"
Reż. Sean Dunne / USA / 2008 / 8’
Ma największą na świecie kolekcję płytową… I nikogo to nie obchodzi. Odkrywająca wiele na temat obecnego stanu przemysłu muzycznego historia rekordowo dużego zbioru winylowych płyt. Jego właściciel, w związku z problemami zdrowotnymi, zmuszony jest sprzedać swoje zbiory… Film pokazywany na Sundance Film Festival 2009. Sean Dunne to reżyser z Nowego Jorku, twórca dokumentów i reklamówek. Uwielbia zimne piwo i gorące kąpiele, najlepiej w duecie. W wolnym czasie zazwyczaj opiera się o ściany z rękami w kieszeniach.

"Luv Deluxe"
Reż. Saman Keshavarz / USA / 2009 / 5’
W szalonym świecie granicę między życiem i śmiercią wyznacza po prostu punkt widzenia... Energetyczny i stymulujący wizualnie teledysk do piosenki Cinnamon Chasers dowodzący, jak zmiana perspektywy determinuje rozmaite autodestrukcyjne wybory. Reżyser Saman Keshavarz studiuje na Art Center College of Design w Pasadenie, jest twórcą filmów, wideoklipów i reklam, chciałby również pracować nad grami komputerowymi. „Jestem postrzelony”- mówi sam o sobie - „odrobinę zbyt energetyczny (graniczący z irytującym), pełen wariackich pomysłów. Kocham filmy, gry, DJing... i, oczywiście, reżyserowanie”.

"Where is my Romeo?"
Reż. Abbas Kiarostami / Iran / 2007 / 3’
Reakcje szesnastu kobiet na kinowy seans “Romea i Julii”. Jedna z nowel powstałego na 60-lecie festiwalu w Cannes filmu „Każdy ma swoje kino”, złożonego z 34 trzyminutowych filmów autorstwa 36 reżyserów z całego świata. Abbas Kiarostami to uznany na całym świecie irański reżyser, scenarzysta i producent, autor takich filmów jak “Smak wiśni”, “Uniesie nas wiatr” oraz “10”.

"Beyond Here Lies Nothing"
Reż. Nash Edgerton / USA / 2009 / 4'10
Do domu młodej kobiety zakrada się mężczyzna. Wizyta tego nieproszonego gościa przyjmie jednak niespodziewany obrót... Brutalna, dramatyczna opowieść o miłości rozegrana w rytm piosenki Boba Dylana z albumu „Together Through Life". Reżyser, Nash Edgerton, to fachowiec pracujący po obu stronach kamery - aktor, reżyser, kaskader, montażysta, scenarzysta. Karierę rozpoczął w wieku 18 lat jako kaskader, pracował m.in. przy takich filmach jak „Matrix" i „Gwiezdne Wojny". Jest autorem kilku nagradzanych krótkometrażówek (np.: znany widzom Future Shorts „Lucky") oraz wideoklipów (m.in. dla Bena Lee, Eskimo Joe, Evermore i Missy Higgins).



Bilety: 6 pln ulgowy / 8 pln normalny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne