W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Jonathan Burrows, Matteo Fargion, Hugo Glendinning: „52 Portrety”

Data rozpoczęcia 2019-11-16
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Jonathan Burrows, Matteo Fargion, Hugo Glendinning: „52 portrety” – projekt filmowy

To filmowe podsumowanie projektu online stworzonego przez choreografa Jonathana Burrowsa, kompozytora Matteo Fargiona oraz twórcę filmowego Huga Glendinninga. Projekt zakładał stworzenie krótkich portretów opartych na gestach dla różnorodnego grona tancerzy oraz performerów i publikowanie jednego z nich w każdy poniedziałek 2016 r.

52 bohaterów tych portretów wybrano tak, aby reprezentowali różnorodność londyńskiej sceny tanecznej. Twórcy zaprosili też artystów, którzy prezentowali swoje spektakle na przestrzeni tego roku w Sadler’s Wells – jednym z najważniejszych ośrodków tworzących i prezentujących taniec w Wielkiej Brytanii. Bohaterowie tych porterów reprezentują najróżniejsze kultury, grupy wiekowe i dyscypliny artystyczne.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne