W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Lau Nau

Data rozpoczęcia 2017-06-11
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Lau Nau (Laura Naukkarinen) – wokalistka, producentka, kompozytorka, na fińskiej scenie freak folkowej pojawiła się ponad 10 lat temu. Pierwsze solowe albumy Lau Nau zostały wydane w USA, w 2005 i 2008 r. Trzeci album Lau Nau „Valohiukkanen” („Cząstka światła”) nominowano do prestiżowych nagród muzycznych w Finlandii, tj. Teosto.

Jej koncerty opisywane są jako czarujące i pełne ciepła. Tworzą je smutne piosenki będące kwintesencją psychodelicznego folku. Tradycyjne fińskie instrumentarium podrasowane klasycznie skandynawską elektroniką w połączeniu z anielskim głosem Lau Nau daje piorunujący w swej prostocie efekt.

Jej czwarty album „HEM. Nĺgonstans” („Dom. Gdzieś”) przenosi nas do ulotnej granicy między współczesną muzyką klasyczną i eksperymentalną. Jak pisze sama artystka: Gdyby literatura była muzyką, to książki byłyby jak drzewa z kartkami zamiast liści. Muzyka jest jak trójwymiarowy obraz tworzony przez dźwięki prosto z głębi duszy. W ostatnich latach Naukkarinen tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych, chorografii tanecznych i instalacji dźwiękowych.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne