W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Mammal Hands

Data rozpoczęcia 2019-04-28
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 80 zł
Kategoria Koncert

Ich hipnotyczna muzyka czerpie z muzyki sufickiej, szamańskiej muzyki Afryki Zachodniej, ludowego folkloru, współczesnego klasycznego jazzu i odważnej elektroniki.

Jest też przykładem zainteresowania współczesnej muzyki klasycznej elektroniką. Zespół buduje kompozycje na bazie powtórzeń i rytmicznych pętli, tworząc urzekające, eteryczne i majestatyczne struktury muzyczne, o nieoczekiwanym rytmie i dynamice. Ich charakterystyczne występy na żywo sprawiły, że zostali uznani za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów w Europie. Mimo porównań do GoGo Penguin i Portico Quartet wypracowali własny, rozpoznawalny styl. Obecnie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów brytyjskiej młodej sceny jazzowej. Wydali trzy znakomicie przyjęte płyty w utytułowanej brytyjskiej wytwórni Gondwana Records. W Lublinie zespół zaprezentuje kilka nowych kompozycji z nadchodzącej, czwartej płyty.

Nick Smart – keys
Jesse Barrett – drums, table
Jordan Smart – saxes

Najważniejsze wydarzenia cykliczne