W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Polish Jazz Requiem

Data rozpoczęcia 2019-04-27
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 80 zł
Kategoria Koncert

Inspiracją do stworzenia projektu Polish Jazz Requiem był jeden z najważniejszych polskich albumów jazzowych Tomasza Stańko i jego kwintetu – „Music for K”.

Album nagrany kilka miesięcy po śmierci Komedy, był jednocześnie hołdem i wyrazem gniewu po śmierci mentora, przyjaciela i wielkiego artysty. Podobnego mentora miał także Komeda, pisząc kilka lat wcześniej własne opus magnum po śmierci wielkiego Johna Coltrane’a – „Nighttime, Daytime Requiem”. Wiele lat później trębacz Andrzej Przybielski skomponował swoje „Epitafium for Jacek” po śmierci kontrabasisty Jacka Bednarka. Każdy ze wspomnianych tu utworów, to zupełnie inny świat dźwięków, inna narracja i odmienny ciężar. Wielcy polskiego jazzu. Skąd się wywodzą? Kto był dla nich największą inspiracją? Co po tych inspiracjach pozostało i czy zdążyli o nich opowiedzieć?

Marcin Oleś – drums
Bartłomiej Oleś – double bass
Irek Wojtczak – saxes
Wojciech Jachna – trumpet
Bartłomiej Prucnal – alto sax

Najważniejsze wydarzenia cykliczne