W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Konferencja prasowa poświęcona spektaklowi 4 Pory Roku – Metamorfozy Lubelskie

Data rozpoczęcia 2008-07-15
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Klub "Centrala", ul. Dolnej Panny Marii 3
Kategoria Konferencja prasowa

Organizatorzy zapraszają dziennikarzy i wszystkie zainteresowane osoby.
Na pytania dziennikarzy odpowiedzą:

reżyser - Stanisław Wiśniewski

Choreografowie - Cecil Pegaz, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń

oraz Pierre Jacob odpowiedzialny za wizualizacje

============================================
"Cztery pory roku" 19-20.07.2008, Plac Zamkowy w Lublinie
To nowatorskiego przedsięwzięcie artystyczne, organizowanego przez Lubelski Teatr Tańca, działający w Centrum Kultury w Lublinie. Powstało we współpracy Teatru z Compagnie Stanisław Wiśniewski (Lyon, Francja), Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, z udziałem tancerzy street dance Akademii Promocji Tańca (Puławy), tancerzy Formacji Tańca Ognia Ignis z Lublina oraz artystów multimedialnych z Polski i Francji.
4 choreografów i 5 teatrów opowiedzą wspólnie 4 taneczne historie. Każda z nich będzie ilustracją jednego z utworów Antonio Vivaldiego: Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy składających się na cały cykl słynnych „Czterech pór roku”

Organizatorzy:
Lubelski Teatr Tańca
tel./fax: 081 53 603 28
e-mail: taniec@ck.lublin.pl
===================================================================
O Compagne Stanislaw Wisniewski
W 1995 roku Stanislaw Wisniewski założył kompanię, w której realizuje swoje choreografie. Przez cały czas w swych dwunastu sztukach ukazuje pełną wigoru a zarazem intymną ekspresję tańca, dostosowaną do poszczególnych zagadnień, których dotyczy przedstawienie. Niektóre z nich są bardzo cenne dla samego choreografa i często powiązane są ze wspomnieniami, brakiem ciągłości, współczesnością, historią, indywidualnością, społeczeństwem, wolnością... Muzyka zajmuje centralne miejsce w jego choreografiach, gdzie taniec krzyżuje się zarówno z teatrem, literaturą i poezją.
W lipcu 2006 wspólnie z Cecile Pegaz stworzył na Festiwalu Avignon sztukę pt. Le monde septembrisait en octobrisant lentement vers novembre. Solo uznane zostało przez krytyka tańca i teatru- Thomasa Hahna, za najlepsze przedstawienie taneczne roku. Przy wsparciu Micadanses w Paryżu we wrzesniu 2008, kolejnym krokiem w jego pracy będzie nowe dzieło Okno wystawione na scenie Cultural Center C. Chaplin w Lyonie w dniach 16-18 października 2008. w kwietniu 2008 roku brał udział w dwóch krótkich przedstawieniach (avant d’entrer et l’Escalier du diable avant d’entrer et l’Escalier du diable) na otwarciu Dansoir oraz Festivalu du Parvis Paris-Printemps zainicjowanego przez Karin Saporta z National Library.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne