W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

‘lekcja 5′ z Rafałem Urbackim'

‘lekcja 5′ z Rafałem Urbackim'
Data rozpoczęcia 2013-07-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Warsztaty

W ramach cyklu zajęć prowadzonych przez rezydentów 'maat festival' odbędzie się otwarta lekcja tańca: ‘lekcja 5′ z Rafałem Urbackim'.

Lublin – miasto skrywanych tożsamości, ostatnie miejsce w Polsce gdzie leczyło się homoseksualizm. W takim klimacie nie łatwo o uszanowanie różnorodności, a jakakolwiek inność jest piętnowana. W 2010 roku ulicami Lublina przeszła ostatnia parada równości, a temat LGBT został wypchnięty z dyskusji społecznej. Czy taniec może rozpocząć zmiany w społeczeństwie? Oduczyć stereotypowego myślenia? To będzie lekcja ruchu – lekcja równości. Dla początkujących i zaawansowanych. Chciałbym zadedykować lekcję mieszkańcom Lublina, aby za pomocą ciała w ruchu podyskutować o kwestiach LGBT i queer. Zamiast terapii i stygmatyzacji – krótki coaching o tożsamości ciała. Lekcja tańca zamiast parady.

UWAGA: udział w zajęciach wymaga zapisania się na listę uczestników: zapisy.maat@gmail.com

Rafał Urbacki - choreograf, reżyser, performer, ur. w 1984 r. na Górnym Śląsku. Dzieciństwo spędził w Gliwicach. Studiował reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Edukację ruchową rozpoczął w 2005 r. jako tancerz na wózku w Teatrze Tańca „Kierunek” w Bytomiu (udział w projektach m.in. G. Mason, V. Fox, P. Williamsa). Uczeń Iwony Olszowskiej – pierwszej w Polsce pedagożki technik contact-improvisation i Body Mind Centering. Rezydent w programie SOLO PROJEKT 2010 w Starym Browarze w Poznaniu – lecture performance Mt 9,7 , w którym krytycznie podejmuje on temat miłosierdzia w kulturze polskiej wywołał żywą dyskusję w mediach katolickich (prezentowany podczas m.in. 20 TanzTage w Berlinie i Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu, Politykach Tańca w Warszawie).