W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Maja Kleszcz i IncarNations / „Wieszcze”

Data rozpoczęcia 2018-06-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 30/20 zł
Kategoria Koncert

Premierowy repertuar akcentujący 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Specjalnie na potrzeby festiwalu "Dźwięki słów" przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy koncert, na który składają się utwory napisane przez nas dla teatrów, na przestrzeni lat, do tekstów klasyków narodowych. Zaprezentujemy zatem pieśni stworzone na potrzeby legendarnych już "Dziadów" Adama Mickiewicza (Teatr Polski we Wrocławiu). Praca ta miała szczególny charakter ponieważ po raz pierwszy dramat ten wystawiono w całości, uwzględniając uwagi Mickiewicza dotyczące fragmentów śpiewanych. Mieliśmy zatem okazję napisać utwory do wszystkich pieśni i piosenek wzmiankowanych w "Dziadach". Usłyszymy również utwory napisane do utworów Stanisława Wyspiańskiego ("Wyzwolenie" słuchowisko z okazji 90'lecia Radia Kraków), Juliusza Słowackiego ("Lila Weneda" Teatr Powszechny w Warszawie) czy Gombrowicza ("Iwona księżniczka Burgunda" Teatr Jaracza w Łodzi). A wszystko to zabrzmi w unikalnym, 6 osobowym składzie będącym połączeniem polskich instrumentów tradycyjnych (cymbały, suka biłgorajska) z instrumentami charakterystycznymi dla muzyki rozrywkowej.
Maja Kleszcz, Wojtek Krzak

Maja Kleszcz – dawniej znana z Kapeli ze Wsi Warszawa, to artystka-eksperymentatorka wykorzystująca rozmaite techniki wokalne i elementy teatru. W marcu 2010 r. została laureatką wyróżnienia konkursu 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie wraz z Wojtkiem Krzakiem współtworzy projekt IncarNations. W 2010 r. wydali album "Radio Retro", a następnie w 2012 „Odeon”, za który Maja otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii wokalistka roku. W 2016 r. ukazał się ich ostatni album zatytułowany ”Romantyczność”. Maja Kleszcz jest też autorką muzyki teatralnej i filmowej oraz występuje w spektaklach Agaty Dudy-Gracz.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne