W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Miastowa Sobótka – koncerty

Data rozpoczęcia 2017-06-23
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Most Mariana Lutosławskiego
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

The SuperTonic Orchestra została założona w 2010 roku w Irlandii, w Dublinie, przez Przemysława Łozowskiego multi-instrumentalistę z Lublina. Grupę tworzą muzycy z przygotowaniem i doświadczeniem jazzowym, klasycznym oraz specjalizujący się we współczesnych gatunkach muzyki.

Kapela ze Wsi Warszawa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej z terenu szeroko pojętego Mazowsza. Choć instrumentarium zespołu jest bardzo tradycyjne, to skrzypce, cymbały czy barabany brzmią wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z didżejami. Kapela zdobyła wiele nagród w kraju i zagranicą. Debiutancki album „Hop Sa Sa", został nagrany na żywo w Studiu Polskiego Radia, a słuchacze Trójki uznali go za najlepsze wydawnictwo folkowe 1998 roku.

Orkiestra św. Mikołaja powstała w Lublinie wieki temu, bo w 1988 roku. Magiczne koncerty sobótkowe mają dla jej muzyków szczególny, magiczny wymiar. Na „Miastowej sobótce” Mikołaje zagrają przede wszystkim repertuar z ostatniej płyty "Mody i Kody", choć z pewnością zabrzmią na scenie i hity zespołu z Karpat i pieśni świętojańskie . Orkiestra św. Mikołaja jest nadal wierna akustycznemu brzmieniu, ludowym manierom wokalnym, polskim inspiracjom. Wciąż poszukuje jednak niekonwencjonalnych form muzycznych i brzmień, tak by grana przez nich muzyka cieszyła spore grono słuchaczy.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne