W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Niezwykły warsztat gwiazdkowy

Data rozpoczęcia 2018-12-08
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Już w powietrzu czuć zimowy, świąteczny nastrój, ale zanim zaczniemy świąteczne planowanie, porządki, zakupy prezentów i świąteczne wypieki zapraszamy do Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe” na Niezwykły Warsztaty Gwiazdkowy. Zabierzcie ze sobą dzieci, dziadków, rodziców, kolegów, koleżanki oraz sąsiadów, aby wspólnie radośnie wejść w okres przygotowań do gwiazdki.

Na warsztatach będziemy tworzyć świąteczne ozdoby, którymi będziemy mogli przystroić nasz dom lub wręczyć bliskiej osobie w gwiazdkowym prezencie. Powstaną drewniane i kolorowe zawieszki na choinkę, różnobarwne, marmurkowe bombki oraz różne choinki: ekologiczne, z naturalnych elementów oraz suszonych owoców. W powietrzu roznosić się będzie zapach woskowych świec przyozdabianych korzennymi przyprawami.

Podczas tegorocznego Warsztatu Gwiazdkowego będziemy mogli wylosować swojego anioła! A jak to zrobimy? Przygotujemy ręcznie robioną kartkę, napiszemy w niej życzenia od serca, podpiszemy i wyślemy do dzieci podopiecznych lubelskiej Fundacji „Gdy liczy się czas”.

Ubierzemy Dedekową choinkę sąsiedzkimi życzeniami na pomarańczowych bombkach. Jak co roku, mistrzyniami przed­świątecznych ceremonii będą nasze sąsiadki, domowniczki, stałe bywal­czynie Dedeku.

Zapraszają: Katarzyna Fariaszewska, Magdalena Franczak, Jadwiga Jasińska, Magdalena Piotrowska, Monika Trypuz, Zdzisława Merska i Julita Zielewicz.

Niezwykły Warsztat Gwiazdkowy to wydarzenie rodzinne, skierowane do tych, którzy chcą wziąć udział w warsztatach robienia ozdób choinkowych i ozdób na świąteczny stół czy śpiewania kolęd. Gwiazdkowe atrakcje przygotowują oraz prowadzą pracownicy, instruktorzy, uczestnicy warsztatów prowadzonych w DDK „Czuby Południowe”, mieszkańcy dzielnicy. Gwiazdka w Dedeku jest połączeniem działań w ramach cykli: „Rodzinny Warsztat Twórczy”, „Dedek czyta”, „Rękodzielnica”.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne