W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Noc Średniowieczna: koncert Cracovia Danza i spektakl "Pieśń o Rolandzie"

Data rozpoczęcia 2009-06-12
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Wirydarz Klasztoru Dominikanów, Złota 9

W programie:

1) Balet Dworski "Cracovia Danza"
2) Spektakl "Pieśń o Rolandzie" w reżyserii Daniela Arbaczewskiego (Teatr im. H.Ch. Andersena)


Noc średniowieczna organizowana przez Teatr im. H. Ch. Andersena to wydarzenie skierowane głównie do starszej młodzieży i dorosłych, które to wpisuje się w cykl "scena dla dorosłych".

Poczas piątkowego wieczoru zobaczymy doskonały kunszt jaki przedstawia Balet Dworski "Cracovia Danza" jedyny w Polsce profesjonalny zespół tańców dawnych, będący kontynuatorem działalności słynnego Baletu Dworskiego "Ardente Sole", który został założony przez Romanę Agnel, utalentowaną tancerkę i choreografa. Podstawą do tworzenia choreografii są traktaty pochodzące z XV i XVI wieku, w których dawni mistrzowie bardzo precyzyjnie opisywali taneczne figury i kroki, najpierw z pomocą rysunków, później uproszczonych symboli. Zapisy te pozwalają dzisiaj wiernie odtworzyć i zaprezentować autentyczne układy taneczne sprzed wieków. O wyjątkowości Zespołu stanowią wysoki poziom artystyczny przedstawień, profesjonalni tancerze i z pietyzmem odtworzone kostiumy historyczne.Kolejnym punktem programu będzie przedstawienie autorstwa Daniela Arbaczewskiego -
"Pieśń o Rolandzie".

Jest to spektakl w którym na scenie spotykają się królowie, obradują dworskie rady, walczą wielkie armie, a wszystko to za sprawą dwóch rąk i jednego aktora.

"Pieśń o Rolandzie" to jednocześnie wielkie widowisko plastyczno-muzyczne.
Łukasz Głowacki, autor scenografii, oraz Agnieszka Kołczewska, tworząca na żywo muzykę w spektaklu, razem z grającym na scenie aktorem tworzą nierozłączne trio. Każdy z trzech elementów: plastyka, muzyka oraz gra aktorska są tu tak samo ważne i dają napęd dwóm pozostałym.

Bilety 16 zł

Powiązane:

Daniel Arbaczewski

Najważniejsze wydarzenia cykliczne