W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Oficyna Peryferie – spotkanie z Michałem Chojeckim

Oficyna Peryferie – spotkanie z Michałem Chojeckim
Data rozpoczęcia 2023-11-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Pub Bałagan, ul. Grodzka 5
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Marzysz o wydaniu swojego zina? A może chcesz, żeby plakaty Twojego autorstwa wyróżniały się nie tylko projektem, lecz także techniką drukarską? Czy wiesz, że riso to nie tylko mleczna przekąska, lecz także druk rzemieślniczy? Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie z Michałem Chojeckim, który od 2014 roku prowadzi wydawnictwo i pracownię drukarską Oficyna Peryferie. Misją oficyny jest popularyzacja i promocja niszowych form grafiki i publikacji artystycznych. Podczas spotkania zobaczysz wiele przykładów niestandardowych druków i zdecydowanie poszerzysz swoją wiedzę na temat technik drukarskich.

„Oficyna Peryferie to pracownia i wydawnictwo publikujące grafiki, ziny i książki artystyczne. Oficyna nie jest zwykłym wydawnictwem. Interesuje nas druk jako pole wypowiedzi artystów wizualnych. Działamy jako manufaktura, bliskie nam są idee samowystarczalności i pracy ręcznej. Wielką uwagę poświęcamy publikacjom artystycznym, uwielbiamy wszelkie prace introligatorskie”.

Michał Chojecki – artysta wizualny, pedagog, kurator projektów wydawniczych. Jego twórczość koncentruje się na publikacjach artystycznych, ze szczególnym naciskiem na artbooki i ziny. W latach 2004–2009 studiował na Wydziale Grafiki w Warszawie, zdobywając dyplom z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej pod opieką profesora Stanisława Wieczorka. W 2015 roku obronił tytuł doktora sztuki za pracę „Co liczy się naprawdę”. Od 2009 roku pracuje na macierzystej uczelni, gdzie od tego roku akademickiego będzie dodatkowo prowadził zajęcia fakultatywne pod nazwą: Laboratorium Publikacji Graficznych. Autor wystaw indywidualnych i interdyscyplinarnych projektów artystycznych. Twórca i prowadzący kilkuset szkoleń z pogranicza rzemiosła i sztuki, m.in. warsztatów introligatorskich, drukarskich (sitodruk, risografia) i publikacyjnych. Dwukrotnie, na zaproszenie KABK Royal Academy of Arts w Hadze (Holandia), prowadził zajęcia z tworzenia publikacji artystycznych (2016 i 2017). Autor podręcznika introligatorskiego dla artystów „Jak zrobić książkę?” oraz wielu zinów i artbooków („A New Map of Africa”, „Co liczy się naprawdę”, „What is, what was and what will happen”, „No Negotiations”).