W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Panel: Czy i w jaki sposób podróże i reporterskie opisywanie świata przyczyniają się do budowania tożsamości narodowej?

Data rozpoczęcia 2018-04-18
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Studio Muzyczne Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Organizator Radio Lublin S.A.
Udział Bezpłatny
Kategoria Panel dyskusyjny

Panel „Czy i w jaki sposób podróże i reporterskie opisywanie świata przyczyniają się do budowania tożsamości narodowej?”  z udziałem Moniką Antkiewicz, Wojciecha Jagielskiego i  Tomasza Zawadzkiego.

Monika Antkiewicz – dziennikarka telewizyjna. Pracowała w Telewizji Polskiej, Telewizji Wirtualnej Polski. Obecnie współpracuje z agencją Roch Star. Jest autorką reportaży z Iranu, Libanu, Bliskiego Wschodu.

Wojciech Jagielski - dziennikarz, reporter, pisarz, współpracujący z PAP (1986-91), „Gazetą Wyborczą” (1991-2012), PAP (2012-2017). Obecnie związany z „Tygodnikiem Powszechnym”.  Jako dziennikarz specjalizuje się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej. Autor wielu książek reporterskich, takich jak  Modlitwa o deszcz, Wieże z kamienia, Nocni wędrowcy, Wypalanie traw, Wszystkie wojny Lary, Na wschód od zachodu. Laureat wielu nagród dziennikarskich i literackich: Nagrody im. Dariusza Fikusa, Nagrody im. Ks. Józefa Tischnera, Nagrody SPD. Jego dwie książki Modlitwa o deszcz i Nocni wędrowcy były nominowane do Nagrody Literackiej Nike. Za Wszystkie wojny Lary otrzymał Kryształową Kartę Polskiego Reportażu na I Festiwalu Reportażu w Lublinie.

Tomasz Zawadzki - podróżnik, ekspert PR, animator kultury, reportażysta radiowy, fotograf, miejski ogrodnik - miłośnik eksperymentalnych upraw balkonowych, poszukiwacz przygód. Jeżeli akurat nie jest w podróży, to właśnie planuje kolejną wyprawę. Pomysłodawca cyklu spotkań globtroterów Dookoła świata. Od zawsze zafascynowany radiem i ludźmi. Lubi słuchać. Podróż bez nagrywania dźwięków i obrazów to podróż stracona. Przygotowywał reportaże i relacje z Białorusi, Brazylii, Ekwadoru, Grecji, Indonezji, Kolumbii i Szkocji. Jego reportaż Padre Mario został wyróżniony podczas World Media Travel, a reportaż Zupełnie inaczej zdobył wyróżnienie w konkursie Polskiego Radia im. Jacka Stwory.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Reportażu >>>

Najważniejsze wydarzenia cykliczne