W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Plum i Bulb, czyli problemy z wodą | Spektakl | Sztuka Wrażliwości

Plum i Bulb, czyli problemy z wodą | Spektakl | Sztuka Wrażliwości
Data rozpoczęcia 2023-10-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie oraz niezwykłe spotkanie z rybką Plum i ośmiornicą Bulb, które opowiadają o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda.

Spektakl o charakterze ekologicznym zrealizowany jest w eksperymentalnej technice łączącej teatr z animacją filmową. Artyści wykorzystują teatr lalkowy, teatr cieni i animacje na żywo. Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka wykonywana na żywo przez cenionego multiinstrumentalistę Piotra Koleckiego. Przedstawienie porusza problem zanieczyszczenia środowiska i nieodpowiedniej eksploatacji dóbr naturalnych. Uświadamia, jak nasze codzienne zachowanie wpływa na stan całej planety. Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach drem Maciejem Telszewskim z UNESCO. Batyskaf kryje w sobie wiele niespodzianek i ruchomych wynalazków, m.in. ze śruby napędowej lecą mu bańki mydlane, a podróżujący nią Agent Specjalnej Troski o Środowisko w komiczny sposób wykonuje swoją misję. Spektakl ma też wersję bezcieniową. Muzyka grana jest na żywo.

Scenariusz i reżyseria: Marta Skrocka i Cezary Skrocki
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka na żywo: Piotr Kolecki
Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka, Piotr Kolecki

Spektakl przyjazny autyzmowi.

Informacje praktyczne

  • Dla kogo: dla dzieci w wieku 5–13 lat oraz ich rodziców/ opiekunów
  • Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.