W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pracownia Słowa - Warsztaty Ekspresji Twórczej – Teatr Improwizowany

Data rozpoczęcia 2009-04-30
Godzina rozpoczęcia 17:30
Godzina zakończenia 20:00
Kategoria Warsztaty

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

"Teatr improwizacyjny" lub „improwizowany” w skrócie nazywany też „impro” świetnie się sprawdza w pracy z młodymi adeptami sztuki scenicznej, zawodowymi aktorami, oraz z ludźmi w żaden sposób niezwiązanymi z teatrem. „Impro" uczy zrozumienia i tworzenia struktury dramatycznej widowiska, kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię, zmusza do kreatywnego myślenia, integruje grupę, uczy współpracy i pokory. „Impro" zostało stworzone w latach sześćdziesiątych, jako forma treningu dla aktora, lecz szybko odkryto jego oryginalność i atrakcyjność sceniczną. Od tamtej pory ten rodzaj teatru bez rekwizytów, kostiumów, dekoracji, a także bez scenariusza i reżysera, ale z ogromną dozą spontaniczności i humoru zdobywa sobie coraz większe grono entuzjastów na całym świecie.

Jedną z najstarszych i najbardziej atrakcyjnych odmian „Teatru improwizacyjnego" jest „Theatresports" czyli „Sporty teatralne". Tej formie dodatkowego uroku dodaje współzawodnictwo na scenie dwóch drużyn mierzących swoje siły w różnych grach teatralnych. Zajęcia prowadzi Przemysław Buksiński - absolwent Animacji Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, instruktor teatralny. Prowadzi warsztaty dla młodych i nie tylko młodych adeptów sztuki słowa. Wykładowca na kierunku Animator i Menedżer Kultury UMCS. Twórca Grupy improwizacji teatralnej „No potatoes”.

Kiedy: 2, 16, 23, 30.04 (czwartki), godz. 17.30 – 20.00
Gdzie: Sala Czarna
Udział w warsztatach jest płatny: 30 zł za spotkanie lub 100 zł za miesiąc.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia:
Anna Krawczyk
Centrum Kultury (pok. 102)
tel. 081 536 68 30

Najważniejsze wydarzenia cykliczne