W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Projekt - citybooks: Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

Data rozpoczęcia 2012-01-26
Godzina rozpoczęcia 17:30
Kategoria Spotkanie

Na początku spotkania autor przeczyta fragmenty swojej książki "Zabójca z miasta moreli"

Witold Szabłowski -*młody dziennikarz, reportażysta, pisarz, pracował dla CNN Turk i to zbudowało jego związki z Turcją, które przerodziły się w formę reportaży i zaowocowały świetnie przyjętym debiutem książkowym "Zabójca z miasta moreli". Za tę książkę otrzymał wiele wyróżnień, miedzy innymi specjalne wyróżnienie Amnesty International oraz Melchiora 2007. W 2010 roku został uhonorowany Nagrodą Dziennikarską Parlamentu Europejskiego za reportaż "Dziś przypłyną tu dwa trupy". Obecnie pochłonięty przez świat PRLowskiego absurdu przygotowuje swój nowy projekt. Mieszka w Warszawie, podróżuje nadal.

Projekt citybooks -* projekt zakłada promocję niewielkich, ale posiadających czytelny dla organizatorów potencjał kulturalny i społeczny miast, które dzięki powstałej na ich temat "księdze miasta" zaistnieją w świadomości europejskiej poprzez swoistość klimatu, specyfikę kultury i potencjał ludzki. Do współpracy Lublin zaprosił literatów, którzy kolejno będą gościć w Lublinie. Zaproszeni pisarze to Andrzej Stasiuk (obył rezydencję w listopadzie 2011), Mauro Pawlowski, Witold Szabłowski, Arnon Grunberg oraz Maud Vanhauwaert. Film o Lublinie zostanie stworzony przez Piotra Miłkowskiego, a obraz fotograficzny miasta stworzy Maciej Rukasz. Te dzieła złożą się na multimedialną, wielojęzykową "księgę miasta" umieszczoną na platformie internetowej citybooks.

Wstęp wolny

Koordynatorki projektu:

Ksenia Duńska
tel.: 81 53 603 18
e-mail: ksenia@ck.lublin.pl

Małgorzata Drozd
tel.: 81 53 668 33
e-mail: drozd@ck.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne