W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Promocja książki „W poszukiwaniu ukrytego miasta. Czechowicz”, najnowszego numeru "Scriptores"

Data rozpoczęcia 2008-09-09
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Gazeta Wyborcza, ul. Krakowskie Przedmieście 21

1200 stron. Tyle w sumie liczą 3 tomy „Scriptores” poświęcone Józefowi Czechowiczowi, lubelskiemu poecie, o którym wydawało się, że już wszystko wiadomo.

Właśnie ukazał się kolejny z nich pt. „Mapa miejsc – teksty”. Zawiera on 60 przedwojennych wycinków prasowych ukazujących Lublin, w jakim w żył i pisał Czechowicz oraz antologię ok. 120 lubelskich tekstów poety zawierającą poezję, prozę oraz publicystykę. Oprócz tego w numerze znajdziemy unikalne opracowania na temat zdjęć Czechowicza oraz jego licznych pseudonimów. Ozdobą numeru jest „Przewodnik trasą Poematu o mieście Lublinie”. Do każdego rozdziału dołączona jest rozkładana mapka. Numer liczy 450 stron.

Te 1200 stron wszystkich trzech numerów powstało w odpowiedzi na proste pytanie: dlaczego właściwie mówimy, że Czechowicz był „poetą lubelskim”? Odpowiadając na nie odkryliśmy Czechowicza jako dziennikarza, redaktora, bibliofila, nauczyciela, regionalistę i fotografa. Pomnikowa postać zamieniła się w intrygującego i wielowymiarowego człowieka bardzo zaangażowanego w życie swojego miasta.
Można go nabyć – razem z innymi publikacjami Ośrodka – w nowo otwartym
sklepiku internetowym wydawcy


Promocja książki „W poszukiwaniu ukrytego miasta. Czechowicz”

Najważniejsze wydarzenia cykliczne