W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Różany spacer

Data rozpoczęcia 2016-07-10
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Ogród Botaniczny UMCS
Udział Płatny
Kategoria Film

Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapraszają 9–10 lipca 2016 r. na wyjątkowy weekend. Motywem przewodnim tych dni będą imieniny Anieli i Róży oraz święto kwiatów. 

W niedzielę, 10 lipca o godz. 13.00 odbędzie się „różany spacer” z kuratorką Rosarium w Ogrodzie Botanicznym UMCS – mgr inż. Krystyną Rysiak. O godz. 15.00 w Dworku Kościuszków – losowanie kuponów konkursowych „Nazwij różę swoim imieniem”, o godz. 16.00 w Dworku – prelekcja „Róża – symbol miłości, władzy i urody”, a w sali obok – lekcja muzealna dla dzieci prowadzona przez animatorkę z Muzeum Zamoyskich. Ponadto przez cały dzień zwiedzający będą mogli podziwiać pokazy florystyczne, a dzieci – brać udział w zajęciach plastycznych. Dodatkowo goście Ogrodu tego dnia będą mogli nabyć sadzonki róż, a także odwiedzić stoiska z rękodziełem i produktami pochodzenia różanego. 

Dodatkową atrakcją będzie tańszy wstęp do Ogrodu Botanicznego UMCS (w niedzielę) - po okazaniu sobotniego karnetu z Muzeum Zamoyskich, a panie o imionach Róża i Aniela - przez cały weekend będą mogły zwiedzać Muzeum Zamoyskich i Ogród Botaniczny bezpłatnie.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne