W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Short Waves

Data rozpoczęcia 2017-06-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8 / 10 zł
Kategoria Film

Najlepsze polskie krótkie metraże Short Waves Festival 2017 ponownie wyruszają w trasę objazdową po Polsce.

Pokażemy nowe pokolenie reżyserek i reżyserów, których filmy warto pokazać i docenić; tematyka filmów jest różnorodna, a forma często nieszablonowa. Kino artystyczne przeplata się z gatunkowym, obok ważnych tematów społecznych pojawia się miejsce na komizm i eksperyment. Filmy są krótkie, dobre i polskie. Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 7 tys. zł.

PROGRAM:

Debiut (Debut)
Polska / 2016 / reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski / animacja / 7 min
Nieudany scenariusz coraz bardziej zawłaszcza sobie autora, który nieoczekiwanie znajduje się w centrum kreowanych przez siebie wydarzeń. Autoironiczna próba zmierzenia się z tzw. syndromem pierwszego filmu, czyli nieodpartą checią zawarcia w swojej debiutanckiej pracy wszystkich ważnych treści.
Więzi (Close Ties)
Polska / 2016 / reż. Zofia Kowalewska / dokument / 19 min
Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudne
Cipka (Pussy)
Polska / 2015 / reż. Renata Gąsiorowska / animacja / 8 min
Młoda dziewczyna spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.
Nauka (Education)
Polska / 2016 / reż. Emi Buchwald / dokument / 20 min
W pewnej szkole podstawowej dzieci mają nauczyć się recytacji wiersza Juliana Tuwima “Nauka”. Poetycka fraza czasem jest niezrozumiała, niektóre słowa wymagają wyjaśnienia, ale z pomocą przychodzą rodzice.
Trzy rozmowy o życiu (Three Conversations on Life)
Polska / 2016 / reż. Julia Staniszewska / dokument / 24 min
Trudna rozmowa matki i córki. Matka – lekarka, wierząca i praktykująca katoliczka. Córka – agnostyczka, której dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Matka jest rozdarta między miłością do córki i wnuków a dogmatami kościoła.
Zagraj ze mną (Come play with me)
Polska / 2016 / reż. Milena Dutkowska / fabuła / 20 min
Liza odwiedza swojego kuzyna Pola, którego nie widziała od pięciu lat. Oboje powracają do dziecinnych zabaw. Wydają się być niepokonani w swoich prowokacyjnych wyzwaniach, aż do czasu, kiedy spotykają Roberta.
łączny czas pokazu: 98 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne