W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

SILK Fluegge – Austria „HOLD“ & „ONtoME“

SILK Fluegge – Austria „HOLD“ & „ONtoME“
Data rozpoczęcia 2015-11-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Tarasy Zamkowe
Organizator Lubelski Teatr Tańca
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

choreografia: Silke Grabinger / tancerze: Elias Buttinger, Silke Grabinger, Michaela Hulvejova, Matej Kubus, Jerca Roznik Novak, Olga Swietlicka / manager produkcji: Olga Świetlicka

Czas trwania: 30 min

Przedstawienie w dwóch częściach prezentowanych podczas dwóch kolejnych dni Festiwalu.

Oba fragmenty, „Hold” oraz „On to me”, prezentują dialog międzykulturowy odbywający się w półpublicznej przestrzeni centrum handlowego. Są sztuką teatru tańca analizującą życie codzienne pod kątem interakcji społecznych. Co się dzieje, gdy traci się własne poczucie stabilności w życiu? Czym jest prawdziwa stabilność w dzisiejszych czasach?

„Hold” i „On to me” są lekką refleksją nad traceniem gruntu pod nogami oraz znajdowaniem pomocy, nad ciemną stroną indywidualności, nad samotnością dojrzewania i nad funkcjonowaniem jednostki w grupie. Przedstawienie daje jednocześnie błyskotliwą odpowiedź, w jaki sposób możemy sobie radzić z bólem emocjonalnym.

Tancerze wspólnie eksplorują przestrzeń taneczną, wykorzystując urban dance, breakdance i technikę tańca współczesnego. Odkrywają tym samym, czym jest wzajemne wspieranie się, chronienie przed upadkiem oraz przeżywanie wspólnych chwil. Każde przedstawienie opiera się na niefikcyjnych, dynamicznych sytuacjach zmieniających się w czasie rzeczywistym – publiczność aktywnie wpływa na spektakl, nie rezygnując ze swoich przyzwyczajeń i wybranych ścieżek. Przedstawienie nie odbywa się bowiem na scenie, lecz w centrum handlowym; tancerze integrują się z tą przestrzenią, dostosowując się do obecnej w niej publiczności. W ten sposób galeria handlowa przemienia się w przestrzeń teatralną. Jest to przestrzeń przejściowa, w której relacje, współdzielone momenty, powiązania międzyludzkie pojawiają się i znikają.

www.silk.at