W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Tresowany Mężczyzna”

Spektakl „Tresowany Mężczyzna”
Data rozpoczęcia 2018-10-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł – 70 zł
Kategoria Spektakl

Bohaterowie pracują w tej samej firmie, Helena otrzymuje propozycję awansu, problem w tym, że o tym samym stanowisku marzy w skrytości jej partner. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do gry wkraczają ich matki...

"Kobieta ma wybór i to przesądza o jej nieskończonej wyższości nad mężczyzną: każda może wybierać między formą właściwą mężczyźnie, a bezmyślną wegetacją luksusowego pasożyta i gros kobiet wybiera to drugie. Mężczyzna takiego wyboru nie ma". Czy zatem udomowiony mężczyzna i wyemancypowana bizneswoman mają szanse na udany związek? Czy kobieta zarabiająca dużo więcej od mężczyzny, nie straci do niego szacunku, a on nie przeistoczy się w zakompleksionego teletubisia? Jaki według mężczyzn jest ideał kobiety? Przedsiębiorcza bizneswoman, czy bezradna ślicznotka z niezbyt wysokim IQ? A może  ta bezradność jest pozorna, a mężczyzna "poddawany jest tresurze"? A jaki zdaniem kobiet powinien by mężczyzna?  Zdecydowany, konsekwentny i silny,  czy przeciwnie wrażliwy i czuły? A może feminizm się pomylił i stworzył "bandę egomaniaków", wrażliwych - tak, ale na swoim własnym punkcie. "Tresowany mężczyzna" Johna von Düffela, to sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar  pod tym samym tytułem i zrobiła prawdziwą furorę przynosząc autorce światowy rozgłos. Jej spostrzeżenia na temat relacji płci  wprowadziły sporo zamętu w kręgach feministycznych Europy Zachodniej lat 70, nie straciły one jednak impetu ani ostrości, tyle, że dziś możemy się tym bawić, śmiać się z siebie, dostrzegając absurd w tym, co kiedyś wywoływało wojnę. Świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji,  znakomity humor, to niewątpliwie atuty "Tresowanego mężczyzny". Dobry wybór dla  wszystkich, którzy szukają w teatrze rozrywki, ale także dla tych, którzy z teatru chcą wyjść z poczuciem, że to, co przed chwilą zobaczyli, skłania  do refleksji.

Reżyserem przedstawienia jest Marcin Sławiński, aktor, reżyser, absolwent warszawskiej PWST. Scenografia Justyna Pisarek, opracowanie muzyczne Jarek Babula. W spektaklu występują: Magdalena Kozikowska - Pieńko, Małgorzata Machowska.

Bilety do nabycia: