W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie i prezentacja najnowszej książki Marcina Świetlickiego „Drobna zmiana”

Data rozpoczęcia 2016-11-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Wydawnictwo a5, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wydawnictwo a5, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Festiwal Miasto Poezji serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie i prezentację najnowszej książki Marcina Świetlickiego „Drobna zmiana”.
Spotkanie poprowadzi prof. Paweł Próchniak

„Drobna zmiana” potwierdza konsekwencję Marcina Świetlickiego w wyborze motywów i tematów. Autor mieszka w Krakowie, przy ulicy Dietla, chodzi na spacery ze znaną z poprzednich książek suką rasy bokser, pije kawę w Mleczarni i szyderczo komentuje polityczną i medialną rzeczywistość. I choć prozy poetyckie zebrane w tomie układają się w chronologiczną relację z codzienności, równocześnie to zanurzenie w tu i teraz prowadzi do refleksji natury ogólniejszej. Marcin Świetlicki w nowym tomie jest znacznie mniej zbuntowany i bardziej skupiony - na niepowtarzalności chwili, na swoich wierszach, na przemijaniu życia w rozmaitych jego przejawach. 

Wstęp wolny!

Najważniejsze wydarzenia cykliczne