W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Marcinem Szczygielskim i Tomaszem Raczkiem

Spotkanie z Marcinem Szczygielskim i Tomaszem Raczkiem
Data rozpoczęcia 2009-11-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", ul. Wieniawska 15a
Kategoria Spotkanie

Grupa LGBT Lublin zaprasza na spotkanie na temat książki Berek, którą zaprezentuje autor Marcin Szczygielski wraz z Tomaszem Raczkiem. Książkę Berek będzie można nabyć po prezentacji.

O książce Marcina Szczygielskiego, zrobiło się jakiś czas temu bardzo głośno. Szczygielski prezentuje w niej Polską rzeczywistość – nie tylko świata gejów. Pokazał świat homoseksualistów zarówno z jego przywarami jak i zaletami. Na drugiej szali wystawił na widok publiczny ostatnio bardzo modne moherowe pokolenie. Pokolenie wierzących, ale chyba nie do końca rozumiejących ową rzeczywistość, pokolenie ludzi nietolerancyjnych. Berek to powieść pokazująca, że choć jesteśmy inni, kierujemy się różnymi zasadami – to w każdym z nas jest potrzeba miłości, bliskości i akceptacji. Niezależnie czy jesteśmy gejami, lesbijkami, kobietami, mężczyznami czy moherami.

Marcin Szczygielski – polski pisarz, grafik, dziennikarz i projektant wnętrz.
Dyrektor artystyczny polskiej edycji miesięcznika Playboy (1998-2000) oraz portalu Ahoj.pl oraz wydawnictwa Gruner + Jahr Polska oraz Instytutu Wydawniczego Latarnik. Jego prace publikowało wiele pism, m.in. Playboy, Newsweek oraz Nowa Fantastyka. Życiowym partnerem pisarza jest publicysta Tomasz Raczek, z którym związany jest od 1992.

Tomasz Raczek – polski krytyk filmowy i publicysta, wydawca (Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego), autor programów telewizyjnych i radiowych. W 1991 redagował ukazujące się w Sopocie czasopismo pt.: Pawie Oko: satellite TV Europe. W 1992 stworzył od podstaw polską edycję “Playboya” i został jego pierwszym redaktorem naczelnym. W 1999 stworzył nową formułę miesięcznika Voyage, a w 2001 wprowadził na polski rynek prasowy tygodnik . Był recenzentem teatralnym i filmowym, kierownikiem literackim kilku teatrów oraz Zespołu Filmowego Oko, wicedyrektorem Programu II TVP, wykładowcą w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza. W 2002 założył własne wydawnictwo specjalizujące się w wydawaniu książek o mediach i pisanych przez ludzi mediów – Instytut Wydawniczy Latarnik. W październiku 2007 w wywiadzie ujawnił, iż jest gejem.

Link do listy mailingowej grupy LGBT Lublin:
www.groups.google.com/group/lgbt-lublin


Wstęp: 5 zł