W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Tru – spotkanie autorskie z Basią Kosmowską

Data rozpoczęcia 2017-05-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Książka o sympatycznym zajączku Tru autorstwa Barbary Kosmowskiej z ilustracjami Emilii Dziubak została Najlepszą Książką Dziecięcą w konkursie Przecinek i Kropka 2016.

Z tej okazji zapraszamy najmłodszych na specjalne spotkanie autorskie z „mamą” Tru – pisarką, literaturoznawczynią, autorką słuchowisk dla dzieci i młodzieży, która opowie o zajęczym świecie. Bohater książki to zajączek mieszkający wraz z mamą i rodzeństwem w uboższej dzielnicy Koniczyn Dolnych. Choć jest bardzo skromny, to dzięki swej wytrwałości i niesamowitej pomysłowości (oraz – co może najważniejsze – myśleniu o innych i dostrzeganiu ich potrzeb) potrafi swoimi wynalazkami uszczęśliwiać świat. Zwraca też uwagę pewnej wyjątkowo dla niego ważnej Kolorowej.

Po spotkaniu  odbędą się warsztaty twórcze związane z tematem przewodnim zajęć.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne