W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VII Spotkanie Forum Kultury Przestrzeni pt. "Przestrzeń dla kultury"

Data rozpoczęcia 2007-05-14
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 28, ul. Nadbystrzycka 85
Kategoria Seminarium

Spotkanie to jest jednocześnie drugą debatą z cyklu MIASTO I MY organizowanego przez Dariusza Jachimowicza, pełnomocnika prezydenta ds. kultury, przygotowującego Lublin do ubiegania się za dwa lata o miano Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.

Z "wywiadu środowiskowego" wynika, że wiele środowisk i ludzi kultury w Lublinie potrzebuje dla swojej pracy większej przestrzeni: własnego lokalu, pomieszczeń lub siedziby. Z drugiej strony wiadomo, że wiele lubelskich budynków, ulic czy dzielnic jest zaniedbanych. Czy nie należałoby ożywić ich dzięki pomocy ludzi kultury, którzy mogliby w tych miejscach stać się pomysłodawcami i liderami pozytywnych przemian? Pozytywnych nie tylko w sensie realizacji zamierzeń twórczych, ale przede wszystkim w sensie współdziałania z samorządem na rzecz twórczego rozwiązywania problemów społecznych, środowiskowych, problemów zaniedbanych dzielnic i ich mieszkańców. Twórcy i animatorzy kultury mogą i chcą bowiem być w tych trudnych procesach dla samorządu partnerem w takim rozumieniu, aby bilans podjętej współpracy był korzystny po wszystkich stronach: po stronie obywateli, po stronie samorządu i po stronie ludzi kultury.

Często słyszy się, że kultura jest naszym kapitałem. Znalezienie dla niej w mieście nowych przestrzeni to sposób na inwestycję tego kapitału.


Gospodarze spotkania:

Piotr Tokarczuk (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie)
Dariusz Jachimowicz
Ewa Kipta (specjalistka ds. rewitalizacji Urzędu Miasta Lublin)

W ramach otwarcia spotkania przewidziano krótką prezentacje Biblioteki i planów jej rozwoju.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne