W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty filmowe dla dzieci

Data rozpoczęcia 2013-07-02
Godzina rozpoczęcia 10:00
Kategoria Warsztaty

W ramach warsztatów chcemy pokazać dzieciom jak ciekawy jest świat filmów i zachęcić je do samodzielnego tworzenia i pracy z kamerą.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Spotkanie zostanie podzielone na trzy części, dzięki czemu uczestnicy poznają rożne elementy pracy nad filmem – i na pewno nie będą się nudzić!

Zajęcia prowadzi Andrzej Rusin - Kinoteatr Projekt

W pierwszej części obędzie się projekcja kilku filmów krótkometrażowych, które posłużą jako wprowadzenie do lekcji na temat sztuki filmowej. Odpowiemy na pytania „po co kręci się filmy”czy „skąd biorą się pomysły na filmy”.
Następnie dzieci poznają szczegóły pracy na planie – poznają etapy produkcji (m.in. tworzenie storyboardu) i dowiedzą się „kto jest kim na planie”. Będą mogły także zapoznać się z działaniem sprzętu filmowego.
Ostatnią częścią będzie wspólne opracowanie zabawnego tekstu i scenki, którą następnie dzieci przedstawią przed kamerą. Każdy będzie miał okazję przedstawić się i odegrać rolę.

Warsztaty są bezpłatne - ilość miejsc ograniczona.
Godzina: 10:00 – 12:00 oraz 12:30 – 14:30
Zapisy: Osobiście w Bibliotece Multimedialna, ul. Szaserów 13-15, Lublin lub telefonicznie pod numerem 813 110 009

Powiązane:

Andrzej Rusin

Najważniejsze wydarzenia cykliczne