W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Warsztaty gry na didgeridoo

Data rozpoczęcia 2009-04-26
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Warsztaty

Didgeridoo to tradycyjny instrument pochodzący z Australii, wykorzystywany przez Aborygenów przy obrzędach religijnych. Didgeridoo to drewniana trąba, która może powstać naturalnie w wyniku działalności termitów. W naszych warunkach powstaje poprzez ręczne lub mechaniczne drążenie. Obecnie instrument ten możemy spotkać w różnych stylach muzycznych.

Na warsztatach można nauczyć się: podstawowego dźwięku, jakim jest dron, dźwięków opartych na samogłoskach oraz spółgłoskach, dźwięków naśladujących zwierzęta, np. ptaka kookaburre czy psa dingo, modulacji dźwięków podstawowych, oddechu kołowego, sylab do tworzenia rytmów.

Zajęcia poprowadzi Maciej Lubaś który zajmuje się grą oraz wyrobem didgeridoo od 2004 r. Współpracował już z zespołami Dron, Tombas oraz Zinioni. Warsztaty prowadził trzy kronie na Slot Art festiwalu(2006-2008), Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku, na XIII Międzynarodowym Spotkaniu ze Sztuką Ludową „Z wiejskiego podwórza” w Czeremsze, Mikołajki Folkowe 2008 w Lublinie. Swoje umiejętności szkolił na warsztatach pod okiem czeskiego wirtuoza didgeridoo Ondreja Smeykala.


Warsztaty odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.00
w sali 22, ACK UMCS „Chatka Żaka”,

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z:
Maciejem Lubasiem
maciekdready1@wp.pl
tel: 503 451 600

Najważniejsze wydarzenia cykliczne